Podłoga od Vip-Parkiet w The Brain Embassy

Podłoga od Vip-Parkiet w The Brain Embassy

Niedawno Adgar Park West oddał do użytkowania nowoczesny kompleks co-creatingowy The Brain Embassy. Jest to zupełnie innowacyjne miejsce, które w założeniu ma sprzyjać nawiązywaniu relacji biznesowych, wspólnej pracy oraz tworzeniu społeczności. 1634 metry kwadratowe powierzchni robią niesamowite wrażenie. W projekcie uczestniczyliśmy również my! Nasza podłoga dębowa jest jednym z najbardziej charakterystycznych elementów wykończenia wnętrz.

Rosnące ceny powierzchni biurowych oraz częste niedopasowanie ofert do zapotrzebowania rynku zmuszają duże, średnie i małe przedsiębiorstwa to szukania zupełnie nowych rozwiązań. Również freelancerzy oraz start-upy pragną odejść od tradycyjnych rozwiązań biurowych i poszukują wspólnej przestrzeni do pracy – poszukują właśnie czegoś na kształt The Brain Embassy.

Zupełnie innowacyjne wnętrza

Według założeń pracowni architektonicznej Trzop Architekci: www.trzoparchitekci.pl która odpowiada za całościowe przygotowanie projektu, marki Kinnarps odpowiedzialnej za wyposażenie oraz Vip-Parkiet dostawcy podłogi dębowej wnętrza miały sprzyjać nie tylko kreatywnej pracy, ale przede wszystkim nawiązywaniu relacji biznesowych. Założeniem było uzyskanie efektu, który całkowicie odbiegał by od tradycyjnych, często nastawionych na indywidualną pracę aranżacji biurowych.

Dzięki wykorzystaniu najnowszych trendów udało się zaprojektować i wykonać wnętrze, które zaspokoi wszystkie gusta. Skupiono się przede wszystkim na:

– dobraniu odpowiedniej podłogi, która jest łącznikiem między pomieszczeniami i spaja całość
wnętrza,
– rozmieszczeniu pomieszczeń w ten sposób, aby sprzyjać komunikacji,
– doborze oświetlenia, które motywuje do pracy i rozmów,
– doborze mebli innowacyjnych, designerskich i podkreślających niepowtarzalność kompleksu,
– stworzeniu klimatu do spotkań dla przedstawicieli różnych branż: MPŚ, start-upów, freelancerów i
klientów korporacyjnych.

2

Podłoga kluczem do sukcesu

Podłoga odgrywa w kompleksie The Brain Embassy zasadniczą rolę i jest elementem, który w ciekawy, piękny i elegancki sposób spaja wszystko w jedną całość. Rozważając wybór podłogi inwestor miał na uwadze nie tylko jej wygląd i cenę, ale przede wszystkim praktyczność zastosowania. Kolejnym aspektem przemawiającym za wyborem podłogi dębowej o wykończeniu olejowym była jej trwałość.

Musimy pamiętać, że podłoga jest elementem wyposażenia najbardziej narażonym na uszkodzenia mechaniczne, zabrudzenia, przebarwienia czy porysowania. Stąd wspólna decyzja i rekomendacja marki Vip-Parkiet o użyciu podłogi dębowej.

Projektanci pragnęli podłogi uniwersalnej, idealnie harmonizującej się z dużą ilością starej cegły znajdującej się na ścianach, często awangardowymi oświetleniem oraz meblami i innym wyposażeniem. Uzyskany efekt można uznać za idealny.

3

Dlaczego podłoga dębowa?

Głównym atutem podłogi drewnianej wykonanej z drewna dębowego i wykończonej olejem jest przede wszystkim wytrzymałość. Dlatego tego typu podłogi cieszą się rosnącą popularnością i są coraz bardziej śmiało wykorzystywane w takich projektach, jak The Brain Embassy. Pozostałe atuty to:

– doskonała jakość drewna,
– prostota i szybkość montażu,
– odporność na uszkodzenia mechaniczne,
– stosunkowo łatwa pielęgnacja,
– uniwersalizm (pasuje do każdego stylu), możliwość zastosowania w różnych pomieszczeniach,
– zgodność aranżacyjna ze wszystkimi meblami, dodatkami i oświetleniem,
– zwiększenie prestiżu oraz walorów aranżacyjnych wnętrz.

Mamy nadzieję, że kompleks The Brain Embassy będzie cieszył się dużą popularnością i spełni pokładane w nim nadzieje. Jesteśmy dumni, że również dzięki naszej wiedzy oraz umiejętnościom użytkownicy będą mogli rozmawiać i pracować w komfortowych warunkach.

1

Więcej o projekcie na stronie:
www.propertydesign.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane