Artelit wspiera budowę 44-piętrowego apartamentowca w stolicy

Artelit wspiera budowę 44-piętrowego apartamentowca w stolicy

Marka Seleny SA – Artelit, stworzona z myślą o systemach podłogowych, brała udział w budowie luksusowego apartamentowca Cosmopolitan w sercu Warszawy, przy ulicy Twardej. Autorem projektu budynku jest znany na całym świecie architekt – Helmut Jahn, twórca tak słynnych projektów, jak Sony Center w Berlinie czy siedziba Unii Europejskiej w Brukseli.

Apartamentowiec Cosmopolitan, na który składa się 236 apartamentowców, został oddany do użytku we wrześniu 2014 roku.

W budynku znajdują się podłogi dębowe z deski trójwarstwowej klejonej do podłoża, które łącznie zajmują powierzchnię 22 000 metrów kwadratowych. Apartamentowiec Cosmopolitan to tównież 14 kilometrów cokołów podłogowych i 35 000 litrów farby użytej do pomalowania ścian. Do prac wykończeniowych zatrudniono 600 osób z rozmaitych branż budowlanych, w tym kilkanaście profesjonalnych ekip parkieciarskich.

Nasz 2-składnikowy poliuretanowy klej ARTELIT PB-890 doskonale sprawdził się na tak prestiżowej, dużej inwestycji.

To jednak nie jedyne szczególne miejsce, gdzie produkt został zastosowany w ostatnim czasie. Użyto go również podczas budowy Muzeum Śląskiego w Katowicach oraz w komorze Warszawa w Kopalni Soli w Wieliczce – podkreśla Agnieszka Kurowska, Product Manager marki Artelit, w firmie Selena SA.

Do głównych zalet produktu zaliczyć można długi czas pracy sięgający 90 minut, a także wysoką wytrzymałość na ścinanie. Spoina jest silna i elastyczna, co sprawia, że produkt z powodzeniem może być stosowany w przypadku długich desek czy ogrzewania podłogowego. Potwierdzeniem najwyższej jakości kleju ARTELIT PB-890 są posiadane przez niego certyfikaty (ZOBACZ CERTYFIKAT).

Więcej informacji na temat produktu znaleźć można na stronie: http://www.artelit.pl/katalog/klej-poliuretanowy-dwuskladnikowy-do-parkietu.html

Inwestorem wspomnianego apartamentowca jest firma TACIT Development Polska Sp. z.o.o., a generalnymi wykonawcami prac wykończeniowych – NEO ŚWIAT z Warszawy i QUADRUM SA z Krakowa.

Prace związane z wykonaniem podłóg drewnianych, mimo że do czynienia mieliśmy z deską warstwową, nie należały do najłatwiejszych. W trosce o najwyższą jakość wykończenia, inwestor narzucił niezwykle wysokie wymogi jakości oraz odbioru prac. Najwyższej klasy specjaliści udowodnili jednak, że dla prawdziwego fachowca, wykonanie podłogi z dokładnością co do milimetra nie stanowi problemu – podkreśla Janusz Ciszek, Dyrektor Sprzedaży Systemów Podłogowych marki ARTELIT, w spółce Selena SA.

Parkiety i podłogi drewniane