Do jakich rodzajów aranżacji pasują podłogi drewniane trójwarstwowe?

Do jakich rodzajów aranżacji pasują podłogi drewniane trójwarstwowe?

Deski drewniane trójwarstwowe określane są potocznie mianem paneli podłogowych. Warto dowiedzieć się, czym dokładnie się wyróżniają, a także, w jakich stylizacjach odnajdą się najlepiej. Dzięki temu będziemy mogli zdecydowanie łatwiej zaplanować wygląd naszych podłóg.

Podłogi drewniane trójwarstwowe – cechy charakterystyczne

Aby dokładnie przemyśleć, czy podłogi drewniane trójwarstwowe są dla nas idealnym rozwiązaniem, powinniśmy w pierwszej kolejności dowiedzieć się, czym wyróżnia się tego typu produkt. Deski trójwarstwowe, jak sama nazwa wskazuje, składają się z trzech warstw, przy czym dwie spodnie warstwy wykonane są z drewna iglastego, najczęściej świerku lub sosny.

Natomiast warstwa licowa, czyli ta, która znajduje się na samej górze, wykonana jest ze szlachetnych gatunków drewna. Najczęściej są to gatunki liściaste lub egzotyczne. Ponadto warstwa licowa jest zabezpieczona olejem, lakierem lub woskiem. Należy pamiętać o tym, iż grubość samej deski trójwarstwowej wynosi w zależności od modelu od 10 do 22 mm. Natomiast istotna jest grubość warstwy licowej, która może osiągać 3-4 mm grubości. W ten sposób możemy zadbać o odpowiednią renowację desek trójwarstwowych poprzez cyklinowanie całej podłogi.

Jak dopasować deski trójwarstwowe do wybranej aranżacji?

Urządzając swoje mieszkanie, często zastanawiamy się nad tym, w jakim stylu chcemy dopasować całe wyposażenie. Mowa jest nie tylko o meblach i dodatkach, ale również o typie podłogi. Okazuje się, że podłogi drewniane trójwarstwowe idealnie pasują do każdego rodzaju aranżacji.

Warto wiedzieć, jakie produkty wybrać, aby urządzić wnętrze w:

  • Stylu skandynawskim – ciekawą propozycją na okładzinę podłogową będą deski trójwarstwowe w kolorze białym lub jasnoszarym. Idealnie sprawdzą się deski wykonane z drewna dębowego lub jesionowego. Styl skandynawski wyróżnia się dominowaniem nie tylko tych kolorów, ale jednocześnie dominowaniem drewna, wełny, lnu, czy też żeliwa.
  • Stylu rustykalnym – sielski klimat uzyskamy decydując się zarówno na ciemny i dość zimny odcień dębu lub też ciepłą, miodową tonację egzotycznej jatoby. Warto oczywiście kolor podłogi dopasować do kolorytu mebli, takich jak kredensy, szafy, czy też komody, które w tej stylizacji odgrywają bardzo ważną rolę.
  • Stylu loftowym – w tym stylu idealnie sprawdzą się dębowe deski olejowane w kolorze czarnym. Jednak oczywiście nie jest to jedyna propozycja, która dopełni wnętrza stylizowane na stare fabryki, ponieważ mile widziane są także podłogi wykonane z egzotycznego gatunku merbau w naturalnym odcieniu.

Dopasowując kolor i teksturę desek trójwarstwowych, wcześniej warto dokładnie przemyśleć, w jakim stylu chcemy urządzić nasze wnętrze. Kolejnym krokiem będzie wyszukanie dominujących odcieni i materiałów. Będziemy wtedy dokładnie wiedzieli, czy postawić na wyrazistą podłogę, czy jednak na neutralne kolory. Pamiętajmy, że nie tylko odpowiednia tonacja ma znaczenie, ale również rysunek drewna, a nawet wielkość desek, które mogą jeszcze bardziej podkreślić charakter wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane