Dąb bielony – czy warto go wybrać?

Dąb bielony – czy warto go wybrać?

Podłoga dębowa jest idealnym sposobem wykończenia nowoczesnych i klasycznych wnętrz. Dąb, jako drewno szlachetne charakteryzuje się nie tylko pięknym wyglądem, ale również wysoką odpornością na uszkodzenia. Dobrze położona i zabezpieczona podłoga dębowa ma szerokie możliwości aranżacyjne. Coraz większą popularnością cieszą się tak zwane podłogi bielone. Ten rodzaj podłóg wybierają osoby, które cenią sobie wysokie walory estetyczne, jasną kolorystykę, uniwersalność kompozycyjną.

Dąb bielony – możliwości aranżacyjne

Decydując się na podłogę drewnianą, np. dąb bielony mamy nadzieję, że spełni ona nasze oczekiwania, będzie elegancka przez wiele lat. Takie oczekiwania spełnia właśnie podłoga wykonana z dębu. Musimy pamiętać, że kolor podłogi jest istotnym elementem, który decyduje o wystroju wnętrza. Wybierając materiał na podłogę decyzję powinniśmy podejmować rozsądnie. Zbyt ciemna podłoga będzie przytłaczać oraz trudno będzie ją utrzymać w czystości. Zbyt jasna będzie powodować uczucie chłodu. Rozwiązaniem pośrednim jest właśnie dąb bielony.

Główną zaletą tego rodzaju podłogi jest fakt, że pasuje praktycznie do wszystkich klasycznych, nowoczesnych i awangardowych stylów wykończenia wnętrz. Na dąb bielony mogą się zdecydować osoby kochające np. styl skandynawski. Podłoga dębowa znajdzie zastosowanie w salonie, sypialni, gabinecie, salonie piękności czy reprezentacyjnej sali konferencyjnej. Doskonale komponuje się z meblami, dodatkami, kamieniami dekoracyjnymi, odbija również światło czyniąc wnętrze bardzie oświetlonym.

Podłoga z dębu bielonego – nie tylko prostota

Wielu inwestorów kojarzy podłogę z dębu bielonego głównie z prostotą i minimalizmem. Choć ten rodzaj drewna świetnie nadaje się do pomieszczeń w stylu loft czy skandynawskim, to ma ogromne właściwości wizualne. Należy zwrócić szczególną uwagę na bardzo dobrze widoczne słoje, różnokolorowe sęki i pęknięcia, a także plamy garbanikowe, które są charakteryzują drewno dębowe. Wszystko to sprawia, że podłoga jest elegancka i różnorodna, a po jej ułożeniu wnętrze nie jest monotonne. Podłogę bieloną również dużo łatwiej utrzymać w czystości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane