Panele winylowe Nomad Flo w jodełkę. Jak układać? Pomysły na aranżację.

Panele winylowe Nomad Flo w jodełkę. Jak układać? Pomysły na aranżację.

Urządzając wnętrza, coraz chętniej bawimy się designem i sięgamy po niekonwencjonalne rozwiązania aranżacyjne. Jednym z wiodących trendów w dekoracji podłóg i ścian są panele winylowe układane w jodełkę. Jak je układać i jak stworzyć stylowe wnętrze?

W aranżacji wnętrz najważniejszy jest pomysł. Kolejnym krokiem jest wybór wysokiej jakości materiału, który w estetyczny sposób dopełni Twojej wizji. Panele winylowe Nomad Flo wyróżniają się na rynku podłóg ze względu na trwałość i dodatkowe podłoże akustyczne, dzięki którym materiał doskonale izoluje przed dźwiękiem oraz sprawia, że pomieszczenie staje się cieplejsze i bardziej przytulne. Zaletą jest także 100% wodoodporność, która sprawa, że panele mogą być układane właściwie w każdym pomieszczeniu – od kuchni po łazienkę. W jakich aranżacjach sprawdzi się stylowa jodełka i jak ją ułożyć? Oto krótki przewodnik.

Układanie paneli winylowych w jodełkę

Wzór jodełki przeżywa obecnie renesans. Chętnie sięgamy po niego w klasycznych aranżacjach i wplatamy w nowoczesny wystrój wnętrz. Idealnie współgra z eleganckim wystrojem w stylu francuskim i skandynawskim minimalizmem. Zanim przystąpisz do układania, zastanów się jaki typ jodełki chcesz wybrać do swojego wnętrza. Możesz wybierać między jodełką angielską, jodełką francuską i jodełką węgierską, które różnią się zarówno efektem wizualnym, jak i samą techniką montażu.

Jodełka angielska

Jodełka angielska, nazywana również klasyczną, polega na takim ułożeniu paneli, aby krótszy bok łączył się z dłuższym pod kątem prostym. Rozmiar i długość paneli powinny być dobrane do metrażu wnętrza i pomysłu na aranżację. W eleganckich wnętrzach lepiej postawić na cieńsze panele, podczas gdy w pomieszczeniach w stylu industrialnym lub rustykalnym świetnie sprawdzą się grubsze deski.

Jodełka francuska

Ułożenie jodełki francuskiej jest nieco trudniejsze. Wysiłek wart jest jednak trudu ze względu na elegancki i efektowny charakter podłogi. Przy wyborze tej opcji, panele należy przyciąć pod kątem 45 stopni. Po odpowiednim docięciu  podłogę układamy we wzór przypominający błyskawicę. Montaż rozpoczynamy od wyznaczenia linii przebiegającej przez środek pokoju, deski łączymy za pomocą kleju.

Jodełka węgierska

W tym wariancie panele są przycięte pod kątem 60 stopni i tworzą układ o rozwartym kącie 120 stopni. Wzór jest delikatniejszy i bardziej subtelny. Idealnie sprawdza się w przypadku większych paneli oraz przestronnych metraży.

Panele winylowe Nomad Flo w jodełkę – do jakich wnętrz pasują?

Wzór jodełki wywodzi się z pałacowych wnętrz francuskiej arystokracji. Idealnie sprawdzi się więc w starym budownictwie w pomieszczeniach o wysokich stropach i dużej przestrzeni. Po panele winylowe w Nomad Flo w jodełkę możesz także sięgnąć w nowoczesnych aranżacjach. Taka podłoga wzbogaci wnętrze w stylu glamour oraz będzie ciekawym kontrastem dla oszczędnego stylu modernistycznego. Jodełka to także doskonały wybór do wnętrz w stylu skandynawskim. Naturalny wzór paneli współgra z drewnianym wyposażeniem i sprawia, że wnętrze staje się bardziej przytulne. Jodełkę możesz układać zarówno na podłodze, jak i na ścianie. To ostatnie rozwiązanie pokochały wnętrza inspirowane naturą oraz eklektyczne aranżacje w stylu boho.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane