Czy panele korkowe można układać w łazience?

Czy panele korkowe można układać w łazience?

Łazienka często utożsamiana jest z miejscem trudnym w doborze odpowiednich materiałów. Wilgoć, wysokie temperatury czy brak okna często skłaniają do zakupu tradycyjnych płytek ceramicznych lub gresu. Nowoczesne technologie znacznie poszerzają jednak spektrum wyboru. Przykładem mogą być panele korkowe Hydrocork idealne do położenia w łazience!

Zacznijmy od jasnej odpowiedzi na pytanie postawione w tytule. Czy panele korkowe można układać w łazience? Tak, można. Co więcej, warto to zrobić. Panele winylowe Hydrocork posiadają innowacyjną warstwową strukturę. Ich wierzchnia część została pokryta powłoką winylową, podczas gdy rdzeń stanowi kompozyt z naturalnego korka. Dlaczego warto postawić? Oto klika argumentów.

Doskonała izolacja

Panele winylowe z rdzeniem korkowym są doskonałym izolatorem ciepła. Stojąc na takim podłożu, czujemy pod stopą ciepło, a nie dyskomfortowy chłód, jak bywa w przypadku płytek. Panele z warstwą korka są na tyle ciepłe, że nawet bez ogrzewania podłogowego, podłoże sprawia wrażenie, jakby było dodatkowo nagrzane. Dzięki temu w łazience stanie się bardziej przytulnie, a Ty zaoszczędzisz na rachunkach za ogrzewanie.

Panele winylowe Hydrocork możesz także układać na podłożu z ogrzewaniem podłogowym. Panele dobrze przewodzą ciepło oraz nie zmieniają kształtu pod wpływem zmiennej temperatury. Warstwowy materiał sprawia, że temperatura jest rozprowadzana równomiernie po całej powierzchni panelu, co w połączeniu z doskonałą izolacją materiału zapewnia wysoki komfort użytkowania przez cały rok.

Odporność na wilgoć

Podłoga w łazience powinna być przede wszystkim praktyczna i wytrzymała na kontakt z wodą i wilgocią. Panele winylowe Hydrocork są w pełni wodoodporne. Woda nie przenika przez winylową podłogę i spoiny, dzięki czemu takie podłoże może być kładzione również pod prysznicem i w innych miejscach narażonych na zachlapanie. Dodatkowo korek cechuje się niską higroskopijnością, dzięki czemu podłoga nie wchłania wilgoci, ani nie zmienia swojej objętości. Podłoga, która jest odporna na wilgoć i wnikanie wody, jest dużo bardziej higieniczna. Suche środowisko sprawia, że nie zasiedlą się w nim grzyby, pleśń i inne osady, o jakie nietrudno w łazience.

Gwarantowana trwałość

Powierzchnia paneli winylowych Hydrocork została pokryta winylową powłoką o grubości 0,55. Wysoka jakość materiału sprawia, że podłoga jest w pełni odporna na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu, jeśli na podłogę upadnie Ci ciężki przedmiot lub ceramiczny kubeczek na szczoteczki, podłoga pozostanie w nienaruszonym stanie, bez nieestetycznych odpryśnięć, o które nietrudno w przypadku ceramicznych płytek. Odzwierciedleniem wysokich parametrów jest gwarancja producenta, która w obiektach mieszkalnych nie ma ograniczenia czasowego.

Ciekawy design

Łazienki już dawno przestały pełnić funkcję pomieszczenia stricte użytkowego. Planując wystrój, coraz chętniej sięgamy po ciekawe rozwiązania aranżacyjne, tworząc stylowe pokoje kąpielowe i miejsca relaksu. Wybierając panele winylowe Hydrocork, możesz spełnić marzenie o drewnie lub parkiecie w łazience. Nowoczesna technologia produkcji pozwala na idealne odwzorowanie naturalnej faktury drewna. Szeroki wybór wzorów daje różne możliwości aranżacji – od łazienek w stylu industrialnym po pokoje kąpielowe w stylu retro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane