Jak przygotować podłoże pod panele winylowe Nomad Flo?

Jak przygotować podłoże pod panele winylowe Nomad Flo?

Zdecydowałeś się na zakup paneli winylowych? To świetny wybór. Taka podłoga posiada doskonałe właściwości użytkowe oraz wyróżnia się dopracowanym designem. Aby móc w pełni cieszyć się jej właściwościami, niezbędne jest jednak odpowiednie przygotowanie podłoża. Jak przygotować podłoże pod panele winylowe Nomad Flo?

Panele winylowe Nomad Flo posiadają system bezklejowego łączenia 5G, w którym poszczególne elementy są łączone ze sobą bez użycia kleju. Specjalnie opracowane zamki sprawiają, że połączenie jest trwałe i precyzyjne. Podłoga nie wymaga dylatacji, a grubość 0,55 mm nie tylko podnosi jej wytrzymałość na eksploatację, ale także sprawia, że ułożenie podłogi nie wymaga idealnie gładkiego podłoża (jak w przypadku paneli klejonych).

Na jakim podłożu można układać panele winylowe Nomad Flo?

Panele winylowe Nomad Flo mogą być montowane na rożnych podłożach, takich jak wylewka betonowa lub deweloperska, płyty OSB lub płyty ze sklejki oraz na istniejących twardych posadzkach. To ostatnie rozwiązanie sprawia, że produkt chętnie wybierany jest przez osoby, które chcą w szybki sposób odmienić wygląd swojego wnętrza bez dużego remontu. Panele winylowe Nomad Flo możesz układać na drewnie, płytkach ceramicznych i panelach. Ważne, aby podłoże strukturalne było mocne (nie zapadło się), płaskie, suche i czyste. Jak powinno to wyglądać w praktyce?

  • Powierzchnia podłoża powinna być wyrównana z odchyleniem 3 mm w promieniu 2 m.
  • Ubytki w podłodze nie powinny być głębsze niż 1 mm.
  • Powierzchnia na której planujesz układać panele winylowe, musi być wolna od pyłu, drobin i innych zanieczyszczeń, które sprawiają, że panel nie przylega ściśle do podłoża lub wywierają na niego dodatkowy nacisk od dołu.
  • Podłoże nie może zawierać nadmiernej wilgoci. W specyfikacji technicznej paneli Nomad Flo przyjmuje się, że zawartość wilgoci przy wylewce betonowej nie powinna przekraczać 2%, podczas gdy w przypadku wylewek anhydrytowych może to być maksymalnie 0,5%.

Czy pod panele winylowe Nomad Flo potrzebny jest podkład?

Montaż paneli winylowych Nomad Flo nie wymaga użycia podkładu. W produkcji podłogi została zastosowana innowacyjna technologia Stone Polymer Composite, dzięki której rdzeń paneli jest znacznie bardziej sztywny niż w przypadku innych płyt typu LVT i może być montowany bezpośrednio na podłożu. Ponadto panele winylowe Nomad Flo zostały wzbogacone o zintegrowany podkład akustyczny, który skutecznie tłumi odgłos kroków oraz sprawia, że podłoga lepiej izoluje przed zimnem i zapewnia większy komfort pod stopą.

Podkład zintegrowany z pianki IXPE skutecznie redukuje odgłos kroków, co eliminuje potrzebę stosowania dodatkowych podkładów akustycznych. Dzięki temu instalacja podłogi jest szybsza i nie wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane