Odkrywamy piękno podłóg winylowych

Odkrywamy piękno podłóg winylowych

W ostatnich dniach mieliśmy przyjemność montażu podłogi winylowej w jednym z prestiżowych salonów fryzjerskich. Inwestor potrzebował podłogi eleganckiej, która podniesie estetykę pomieszczenia, a także takiej, która będzie w maksymalnym stopniu odporna na ścieranie. Wybór padł na winyl w kolorze CENERE od Vip Parkiet.

Przestrzeń publiczna nie musi być nudna i monotonna. Właściciele gabinetów medycyny estetycznej, klinik SPA, salonów fryzjerskich czy salonów piękności coraz częściej dostrzegają, że estetyczne, oryginalne wnętrze pomieszczenia przyciąga równie mocno, jak wysoka jakość usług. Klienci lubią przebywać w pomieszczeniach, które poprawiają ich samopoczucie. Ogromną uwagę zwracają na podłogi, kolorystykę i dekorację ścian, meble, a także wyposażenie. Najważniejszą z tych rzeczy jest właśnie podłoga – wynika to głównie z faktu, że zajmuje największą powierzchnię. Klient odwiedzający salon fryzjerski w pierwszej kolejności zwróci uwagę właśnie na to, co leży na posadce. Warto więc zadbać o to, aby było to coś praktycznego i eleganckiego. Jest to dobra okazja, aby napisać kilka słów o tego rodzaju podłogach.

af-2

Podłoga winylowa – idealna do pomieszczeń usługowych

Inwestorzy chętnie wybierają podłogi winylowe. Wynika to głównie z faktu, że podłogi z tego właśnie materiału się niezwykle estetyczne, do złudzenia przypominają tradycyjne parkiety drewniane, a także są wyjątkowo odporne na ścieranie oraz uszkodzenia mechaniczne. Niebagatelne znaczenie mają również: prostota oraz szybkość montażu, łatwość pielęgnacji i utrzymania w czystości. Nowoczesny winyl jest materiałem praktycznym oraz niezwykle uniwersalnym. Wszystko to sprawia, że panele winylowe są ciekawą alternatywą dla często drogich i trudnych w utrzymaniu podłóg z płytek czy naturalnego, litego drewna, o wykładzinach nie wspominając.

Jeżeli inwestorowi zależy na tym, aby w pomieszczeniu położyć podłogę, która do złudzenia będzie przypominać tę drewnianą, a jednocześnie będzie miała taką samą odporność np. na ścieralność to panele winylowe są wprost idealnym rozwiązaniem.

af-3

Prosty montaż, banalna pielęgnacja

Plusem podłóg winylowych jest ich montaż. W przeciwieństwie do montażu parkietu drewnianego, laminowanych paneli podłogowych, wykładziny czy gresu szkliwionego podłogi winylowe nie wymagają wielkiego wysiłku oraz specjalnych zabiegów przygotowujących posadzkę. Sam montaż jest prosty i trwa krócej niż montaż podłogi z drewna. W trakcie pracy nie powstaje kurz, odpadki, nie zachodzi konieczność odkurzania całego wnętrza.

Panele winylowe są odporne praktycznie na większość zabrudzeń. W zakładzie fryzjerskim są to głównie środki do pielęgnacji włosów, a także same włosy. Podłoga winylowa, ze względu na swoją gładkość jest niezwykle prosta w odkurzaniu. Do zmywania wystarczy ciepła woda oraz podstawowe środki czystości.

Niezwykłe możliwości aranżacyjne

Pragnieniem inwestora było zachowanie wzoru podłogi drewnianej, podniesienie prestiżu wnętrza oraz podkreślenie klasycznego jego charakteru. Podłoga winylowa w ciepłym kolorze oraz naturalnym charakterze pozwoliła ten plan zrealizować. Podłoga z założenia miała idealnie współgrać ze specyficzną, biało-szarą kolorystyką wnętrza, drewnianymi elementami wyposażenia, dużymi przeszkleniami, stylizowanymi lustrami oraz oświetleniem. Miała robić wrażenie na klientach, dawać poczucie luksusu oraz ciepła i przytulności.

Warto wspomnieć, że zaletą podłóg winylowych jest ich uniwersalność kompozycyjna. Świetnie odnajdują się zarówno w pomieszczeniach klasycznych, rustykalnych, jak również loftowych, typowo przemysłowych, awangardowych. Tego typu panele idealnie współgrają z kolorystyką ścian, meblami, dobrze prezentują się przy oświetleniu górnym oraz bocznym. Dodatkową zaletą jest mnogość kolorystyczna oraz wzorcowa podłóg z winylu.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz zapoznania się z szeroką ofertą podłóg winylowych. Wkrótce napiszemy o nowych realizacjach!

af-1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane