Dąb bielony – podłoga pełna elegancji

Dąb bielony – podłoga pełna elegancji

Podłoga bielona to jeden z najlepszych i najbardziej efektownych sposobów na to, aby w stosunkowo prosty sposób podnieść prestiż pomieszczenia. Nie można ukryć, że to właśnie podłoga jest tym elementem, który w znaczący sposób wpływa na postrzeganie salonu, sypialni czy prywatnego gabinetu. Pasuje zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz, harmonizuje się praktycznie z każdą kolorystyką ścian, rodzajem mebli czy dodatków. Choć bielenie podłogi można wykonać samemu to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie gotowego rozwiązania, np. kładąc dąb bielony.

Dąb bielony czy samodzielne ługowanie?

Ługowanie to jeden z popularnych sposób bielenia drewna. Można je wykonać samemu, zaraz po cyklinowaniu podłogi, gdy ma ona surowy charakter. Wykorzystuje się do tego specjalny ług do drewna, który można nanosić pędzlem lub wałkiem. Samodzielne nanoszenie ługu oczywiście wiąże się z mniejszymi kosztami (oszczędzamy), ale większą ilością czasu, który trzeba poświęcić. Jeżeli nie mamy doświadczenia, możemy nierówno rozprowadzić środek, niszcząc tym samym podłogę. Zdecydowanie nie polecamy samodzielnego ługowania, wykończenie jest wtedy znacznie mniej trwałe. O wiele lepsze są fabrycznie wykończone produkty, gdzie jest wiele warstw lakieru, a oleje są wprowadzane pod ciśnieniem i utwardzane promieniami UV.

Dąb bielony – podłoga z salonu

Wybierając gotowe rozwiązanie z salonu, przede wszystkim otrzymujemy podłogę, która spełnia wszelkiego rodzaju normy techniczne oraz jest niezwykle wytrzymała (potwierdzona odporność dębu na wilgoć, ścieranie, utratę koloru i plamy). Na uwagę również zasługuje profesjonalne bielenie parkietu. Wykonane jest ono z wykorzystaniem najlepszych, dopasowanych środków. Dzięki temu dąb bielony ma jednolitą strukturę, a podłoga pięknie prezentuje się w większych pomieszczeniach, jak również kameralnych, klimatycznych. Parkiet jest również zabezpieczony przed przebarwieniami, w tym przed żółknięciem.

Dąb bielony – ta właśnie podłoga przeznaczona jest dla osób, które pragną położyć podłogę inną niż wszystkie. Zwróćmy uwagę na duże możliwości aranżacyjne, łatwość dopasowania podłogi do ogólnej koncepcji wnętrza. Dąb bielony to podłoga wszechstronna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane