Naturalne podłogi do łazienek

Naturalne podłogi do łazienek

Drewno jest zdecydowanie najładniejszym i najbardziej praktycznym materiałem, z którego wykonuje się podłogi. Coraz częściej dostrzegamy potencjał drewnianych desek i decydujemy się na ich montaż w łazienkach. Dzięki temu pomieszczenie ma bardziej oryginalny wygląd.

Potencjał drewna dostrzegają zarówno prywatne osoby, które wykańczają mieszkania, jak również pracownie projektowe. Merbau, tek czy modrzew w niezwykle prosty sposób wzbogacają łazienkę, pozwalają bardziej śmiało ją aranżować. Jednocześnie zastosowanie drewna ma także wymiar praktyczny – drewno jest ciepłe oraz mniej poślizgowe niż płytki.

Drewno nadaje łazience naturalności

Wyposażenie łazienki (baterie, płytki, ceramika) nie jest produkowane z naturalnych materiałów, stąd często w łazience po prostu brakuje elementów, które dodadzą wnętrzom ciepła, kolorytu. Podłogi do łazienki wykonane z drewna sprawią, że będziemy się czuli bardziej komfortowo, chociażby wychodząc z wanny czy spod prysznica.

Drewno jest trwałym materiałem

Często decydujemy się na montaż podłogi drewnianej w łazience ze względu na jej trwałość. Wyselekcjonowane gatunki drewna (krajowe: dąb lub modrzew, egzotyczne: merbau, iroko, tek, doussie) są niezwykle twarde, a tym samym odporne na działanie wody, wilgoci czy uszkodzenia mechaniczne.

Naturalność w parze z elegancją

Decydując się na podłogi do łazienki z drewna krajowego lub egzotycznego mamy pewność, że podłoga przez wiele lat będzie praktyczna, elegancka i modna. Jednocześnie bardzo dużym plusem jest fakt, że drewno idealnie łączy się z pozostałymi materiałami wykończeniowymi.

Podłogi do łazienki z drewna to ciekawa alternatywa dla płytek ceramicznych. Jest to coś innego, bardziej oryginalnego – daje szansę inwestorowi na to, aby w ciekawy sposób wyróżnić się na tle znajomych. Drewno w łazience:

– jest naturalne,
– zwiększa poczucie komfortu,
– różnicuje często monotonny wygląd,
– zwiększa poczucie ciepła,
– jest miłe dla stóp,
– pasuje do wszystkiego.

Parkiety i podłogi drewniane