Woodlock – skuteczny sposób montażu podłóg

Woodlock – skuteczny sposób montażu podłóg

Sposób montażu podłóg drewnianych ma zasadniczy wpływ na to, jak funkcjonują oraz jak wyglądają. W zależności od rodzaju podłogi może być okna klejona bezpośrednio do podłoża lub układana na specjalnych podkładach. Oba sposoby są skuteczne, o ile montaż przeprowadzony jest przez wyspecjalizowaną ekipę.

Marka Vip Parkiet nie tylko oferuje nowoczesne i klasyczne podłogi – doradza podczas ich wyboru, ale również świadczy pełny zakres usług montażowych. Tak kompleksowa oferta pozwala sprostać oczekiwaniom klientów, którzy od salonów podłóg oczekują wszechstronnych rozwiązań. Jednym z najlepszych, najbardziej powszechnych systemów łączenia podłóg okazał się Woodlock – opracowany i wdrożony przez markę Kährs. Z jakiego powodu ten sposób montażu jest w pełni profesjonalny? Powodów jest kilka.

Kahrs Woodloc – ekologia i zdrowie

Nikt z nas nie lubi stosowania we wnętrzach domów oraz mieszkań złośliwej, nieprzyjemnej chemii parkieciarskiej, materiałów budowlanych czy wykończeniowych. Pragniemy, aby nasz dom lub mieszkanie było oazą spokoju. Dlatego klienci coraz częściej odchodzą od podłóg układanych metodą klejenia, a wybierają te, które montowane są mechanicznie, bez użycia kleju. System Kahrs Woodloc eliminuje klej, dzięki czemu nie musimy się obawiać o nieprzyjemny zapach, złe samopoczucie czy alergię. Deski z takim montażem polecane są np. do sypialni czy pokojów dziecięcych.

Kahrs Woodloc – szybszy montaż

Montaż podłogi z desek wyposażonych w zamek Kahrs Woodloc jest nie tylko bardziej ekologiczny, ale również łatwiejszy. Dzięki temu ekipa montażowa może ułożyć w ciągu krótkiego czasu dużo więcej metrów kwadratowych podłogi – nie musi również używać kleju, co skraca czas pracy. Kahrs Woodloc – tu krótszy koniec deski łączy się z początkiem następnej w pionie, a nie jak dotychczas pod kątem. Taki rodzaj łączenia desek jest bardzo wytrzymały, czyni podłogę elegancką oraz stabilną. Plusem tego rozwiązania jest również możliwość klejenia podłogi (jeżeli zachodzi taka konieczność). Reasumując – Kahrs Woodloc sprawdza się w przypadku podłóg układanych na podkładzie, jak i klejonych. Gwarantuje, że deska przez wiele lat utrzyma oryginalne właściwości mechaniczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane