Jak wybrać podłogę do sypialni?

Jak wybrać podłogę do sypialni?

Sypialnia jest w domu lub mieszkaniu miejscem zupełnie wyjątkowym. To właśnie w niej odpoczywamy po ciężkim dniu i nabieramy sił do tego, aby dobrze wykonać nasze obowiązki następnego dnia. Dlatego tak szczególną uwagę warto przyłożyć do aranżacji wnętrza. Istotnym elementem aranżacji jest podłoga.

Sypialnia głównie kojarzy nam się ze snem oraz wypoczynkiem. To oczywiście pierwsza jej funkcja. Drugą jest oczywiście funkcja estetyczna. Kolorystyka ścian, wszelkiego rodzaju dodatki, oświetlenie oraz meble pomagają stworzyć klimat, który będzie sprzyjał odpoczynkowi, zarówno ciała jak i ducha. Podłoga odgrywa w sypialni dużą rolę – dekoruje, poprawia komfort użytkowania, sprawia, że odprężamy się stawiając każdy krok. Dlatego Vip Parkiet proponuje rozwiązania pozwalające urządzić sypialnię według własnego uznania. Na uwagę zasługują chociażby dęby olejowoskowane, które są alternatywą dla Kahrs Oak.

Jaki materiał najlepszy?

Podłoga w salonie musi być przede wszystkim elegancka i wytrzymała. Kiepskiej jakości panele podłogowe, wykładziny dywanowe czy PCV nie są rozwiązaniem dobrym, głównie ze względu na łatwość brudzenia oraz niszczenia się. Panele laminowane, deski warstwowe lub deski z drewna litego są solidniejsze, odporniejsze na uszkodzenia i bardziej estetyczne. Jeżeli nie jesteśmy fanami wykładzin to deski dębowej olejowoskowane marki Vip Parkiet lub podłogi Kahrs Oak będą wspaniałym rozwiązaniem.

3a

Dąb – ostoja solidności

Podłogę należy traktować jako inwestycję. Wybór deski podłogowej pozwoli nam zachować oryginalny wygląd podłogi przez wiele lat. Dodatkowo drewno jest materiałem naturalnym, bezpiecznym, przyjemnym w dotyku oraz posiadającym duże możliwości aranżacyjne. Drewno nie powoduje również alergii, co może się zdarzać w przypadku klejonych wykładzin dywanowych.

Inwestorzy wybierają dębowe podłogi głównie ze względu na ich wytrzymałość oraz praktyczność. Dęby olejowoskowane OSMO to kolekcja 7 kolorów: pięknych, zarówno nowoczesnych jak i tradycyjnych. Dzięki nim klasyczne oraz nowoczesne sypialnie będą kompletne, a także dopracowane pod każdym względem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane