Egzotyka w salonie – drewno merbau

Egzotyka w salonie – drewno merbau

Polacy coraz częściej inwestują w podłogi drewniane. Te właśnie materiał jest alternatywą dla wykładzin dywanowych czy płytek ceramicznych. Producenci podłóg drewnianych oraz salony sprzedaży swoim klientom proponują deski z drewna egzotycznego – wśród nich jest merbau.

Podłogi z drewna egzotycznego wspaniale dekorują wszystkie pomieszczenia – zarówno mieszkalne, jak również handlowo-usługowe. Coraz częściej drewno egzotyczne spotykane jest we wnętrzach reprezentacyjnych i uznawane jest jako standard, a nie wyimaginowane życzenie inwestora. Merbau jest jednym z najbardziej popularnych rodzajów drewna egzotycznego. Marka Vip Parkiet oferuje podłogi wykonane z tego właśnie drewna. Jedną z nich jest Merbau Elegance.

Kilka słów o drewnie merbau

Główną cechą, która jest charakterystyczna dla drewna merbau jest różnorodność kolorystyczna. To właśnie ona wpływa na to, że inwestorzy chętnie wybierają takie podłogi do dekoracji wnętrz. Głównymi obszarami, gdzie pozyskuje się merbau są Azja, Indonezja oraz Malezja. Ogromną zaletą tego rodzaju drewna jest jego trwałość oraz stabilność wymiarowa – oznacza to, że nawet po wielu latach deska, którą zastosowaliśmy zachowa swój oryginalny wygląd oraz oryginalne parametry techniczne. Drewno merbau jest o 30% bardziej twarde od drewna dębowego – dlatego jest odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne.

5a

Kolorystyka i możliwości aranżacyjne

Drewno merbau, proponowane chociażby w postaci deski Merbau Elegance to świetne rozwiązanie dla inwestorów poszukujących praktycznych podłóg o podwyższonym stopniu elegancji. Niezwykła, oryginalna barwa, która łączy w sobie kolory czerni, brązu, beżu, delikatnej bieli i koloru rubinowego sprawia, że projektanci wnętrz oraz indywidualni właściciele domów i mieszkań mają możliwość zaaranżowania pomieszczenia w bardzo indywidualny sposób. Drewno merbau może być wykończone bezbarwnym olejem lub lakierem, co sprawi, że naturalność podłogi będzie spotęgowana. Dodatkowym plusem jest fakt, iż w miarę upływu czasu podłoga nabiera szlachetności, ciesząc zarówno ciało, jak i ducha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane