Czy warto zainwestować w biały parkiet?

Czy warto zainwestować w biały parkiet?

Biały kolor jest obecny w dekoratorstwie wnętrz od zawsze. Kojarzy się z czystością i elegancją, prestiżem oraz wszechstronnością. Jego ogromną zaletą jest uniwersalność, która pozwala na tworzenie niebanalnych i ciekawych aranżacji. Czy biały parkiet może okazać się rozwiązaniem podnoszącym atrakcyjność pomieszczeń?

Zarówno dekoratorzy, jak i inwestorzy kochają biel. Wynika to głównie z faktu, że jest to jeden z najbardziej praktycznych oraz eleganckich kolorów, występujący we wszystkich stylach dekoratorskich. Biel od wieków kojarzona jest z prestiżem i czystością, a wnętrza nią przepełnione z luksusem dającym poczucie relaksu. W ciągu ostatnich lat na znaczeniu zyskał biały parkiet – wykorzystywany zarówno w pomieszczeniach biurowych, usługowych, jak i mieszkaniowych. Czy klasyczna biel ma praktyczne zastosowanie w przypadku podłóg?

Biały parkiet – elegancja czy praktyczność?

Wybierając podłogę drewnianą (parkiet z drewna litego, panele, deski warstwowe) musimy sugerować się nie tylko ceną i wyglądem, ale również łatwością bądź trudnością w utrzymaniu podłogi. Choć panuje przekonanie, że jaśniejsze podłogi są bardziej funkcjonalne i łatwiejsze do sprzątania to w tym przypadku biel może stanowić poważny problem. O ile biały parkiet w domu można częściowo przykryć różnymi dekoracjami, o tyle jego pielęgnacja w salonach kosmetycznych, sklepach czy biurach (miejscach o dużym natężeniu ruchu) nie jest prosta (zwłaszcza zimą). Na parkiecie pomalowanym specjalną farbą będą widoczne wszystkie zabrudzenia oraz wyjdą na jaw wszystkie niedoskonałości podłogi. Należy więc odpowiedzieć sobie na pytanie: czy zależy nam na elegancji czy praktyczności?

1b

A może podłoga bielona?

Biały parkiet – jest dla niego alternatywa w postaci podłóg bielonych. Są to podłogi dużo bardziej praktyczne, często szybsze w montażu oraz łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Decydując się na zakup podłogi bielonej w Vip Parkiet można liczyć na kompleksowe wsparcie, również w zakresie pielęgnacji, jak i układania parkietu. Dobrym przykładem jest tu chociażby dąb bielony, układany zarówno klasycznie, jak również w tzw. jodełkę francuską. Podłogi bielone, które oferujemy mają różne dekory oraz stopień występującej bieli. Inwestor może więc wybrać najlepszą dla siebie deskę bez ryzyka, że aranżowane wnętrza będą po prostu zimne i monotonne. Ostateczny wybór jest oczywiście kwestią indywidualną, choć praktyczność jest raczej po stronie podłóg bielonych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane