Bielenie parkietu – jakie są zalety?

Bielenie parkietu – jakie są zalety?

Białe podłogi we wnętrzach cieszą się ogromną popularnością. Układane są zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach: w domach, mieszkaniach, biurach czy lokalach usługowych. Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt w warunkach domowych należy jednak skorzystać z pomocy fachowców. Bezpieczną alternatywą jest zakup gotowej do ułożenia podłogi bielonej.

Bielone podłogi są znane od lat i pod każdą szerokością geograficzną. Znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba zwiększenia prestiżu wnętrza, jego rozjaśnienia, nadania zupełnie nowego charakteru. Podłogę w tym stylu można uzyskać na dwa sposoby: kupując gotową w salonie (zapraszamy serdecznie do Vip Parkiet), jak również wykonując cyklinowanie parkietu oraz nakładając specjalną chemię. Pierwsza z metod jest łatwiejsza i przyjemniejsza dla inwestora, druga wiąże się z wykonaniem szerszego remontu.

Dlaczego białe podłogi są warte grzechu?

Bielenie podłogi to jedna z usług, którą powinna oferować dobra, w pełni profesjonalna firma zajmująca się podłogami drewnianymi. Biała podłoga daje inwestorowi szerokie możliwości aranżacyjne, swobodę w doborze materiałów wykończeniowych oraz dowolność w stosowaniu dodatków. Bielone podłogi sprawdzą się praktycznie we wszystkich pomieszczeniach, o ile zachowamy odpowiednią częstotliwość sprzątania.

Dlaczego postawić na bielenie parkietu i mieć bielone podłogi? Powodów jest wiele, wśród najważniejszych można wymienić:

– szerokie możliwości aranżacyjne,
– uniwersalność aranżacyjna, łatwość łączenia ze wszystkimi kolorami,
– możliwość zastosowania w pomieszczeniach klasycznych i nowoczesnych, mieszkalnych i
użytkowych,
– optyczne powiększanie pomieszczenia,
– rozjaśnianie pomieszczeń,
– odbijanie światła słonecznego,
– podnoszenie prestiżu pomieszczenia.

Bielenie podłogi powinno być wykonywane przed doświadczonych specjalistów od podłóg. Samodzielne wykonywanie bielenia może być trudne, a kłopoty mogą się pojawić już na etapie wyboru chemii parkieciarskiej. Aby uzyskać efekt, trzeba być dobrze zorientowanym w rodzajach lakierów, farb, ługu czy olejów. Wykorzystanie dobrych materiałów i narzędzi, a także przeprowadzanie prac zgodnie ze sztuką pozwoli nam uzyskać efekt podłogi, o którym marzyliśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane