Podłogi dymione – charakterystyka, wykończenie i układy

Podłogi dymione – charakterystyka, wykończenie i układy

Proces dymienia, zwany również wygrzewaniem, polega na modyfikowaniu drewna pod wpływem wysokiej temperatury oraz pary wodnej. W drewnie dochodzi do skarmelizowania cukrów, dzięki czemu uzyskuje ono charakterystyczną ciemną barwę. Proces ten jest całkowicie ekologiczny, drewno poddawane jest działaniu wysokiej temperatury w otoczeniu pary wodnej. Dzięki temu procesowi zyskujemy podłogę o bardzo dobrych parametrach technicznych twardą i stabilną wymiarowo.

Intensywna obróbka termiczna pozwala nam uzyskać gamę pięknych odcieni brązu w całym przekroju drewna. Podłogi dymione mają zastosowanie we wszystkich pomieszczeniach, a dymione deski tarasowe stosowane są również na zewnętrznych tarasach i balkonach .

W ofercie naszej firmy Vip Parkiet posiadamy szeroki asortyment podłóg dymionych występujących w formach parkietu , desek czy jodełek – klasycznych, węgierskich czy francuskich.

Podłoga stanowi punkt wyjścia w aranżacji pomieszczenia i bez określenia jej koloru formatu czy struktury ciężko jest dobrać wystrój całego wnętrza.

W naszych salonach w Alejach Jerozolimskich – HOME CONCEPT, przy ulicy Bartyckiej czy Salonie w Łomiankach mogą Państwo obejrzeć większe ekspozycje tych podłóg.

Firmy Home Concept

Kolejną cechą charakterystyczną podłóg dymionych jest różnorodność kolorystyczna nadająca wnętrzu niepowtarzalny charakter i podkreślająca naturalność produktu. Podłogi dymione świetnie sprawdzą się zarówno w nowoczesnym jak i stylowym wnętrzu.

Wszystkie nasze podłogi produkowane są w systemie finish parkiet czyli deski fabrycznie nawierzchniowo wykończone , które charakteryzuje mocne i trwałe wykończenie oraz szybki montaż. Posiadamy szeroką gamę podłóg dymionych wykończonych w tradycyjny sposób czyli w lakierze oraz w innowacyjnych i najtrwalszych metodach czyli w olejach i twardych woskach olejnych, nakładanych maszynowo pod wysokim ciśnieniem. Dzięki zastosowaniu takich rozwiązań, oraz prawidłowej pielęgnacji zalecanymi przez producenta preparatami, podłoga jest niezwykle odporna na uszkodzenia.

Do wyboru mamy różne nietuzinkowe struktury:
• szczotkowane – mocna i wytrzymała powierzchnia,
• postarzane – wytrzymałość odporność i styl
• gładkie – klasyka i elegancja,

które ze starannością dobierzemy do Państwa wnętrza.

W większości oferowanych przez nas desek na każdej krawędzi zastosowano elegancką faza lub mikrofaza podkreślająca szlachetny układ szerokiej i długiej deski lub klasyczny i elegancki układ jodełki. Oznaczenia:
• 4V – faza z czterech stron deski
• 2V – faza z dwóch stron deski – na długich krawędziach


W większości przypadków, nasze podłogi są w budowie trójwarstwowej lub wielowarstwowej. Taka budowa pozwala na montaż drewna na ogrzewaniu podłogowym. Podłoga Dim – dymiona warstwowa jest najlepszym wyborem ze względu na stabilność produktu, jak również na przenikalność cieplną.

W ofercie firmy Vip Parkiet znajdą Państwo produkty polskich, szwedzkich oraz holenderskich producentów, a każdy z nich charakteryzuje się swoim niepowtarzalnym designem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane