Podłogi drewniane trójwarstwowe – poznaj ich właściwości i zastosowanie!

Podłogi drewniane trójwarstwowe – poznaj ich właściwości i zastosowanie!

Wybór podłogi to nie łatwe zadanie. Podłoga powinna mieć nie tylko piękny wygląd, ale także dobre parametry, odpowiadające sposobowi jej użytkowania. Wśród miłośników drewna dużą popularnością cieszą się podłogi z litego drewna. Ciekawą i stosunkowo nową alternatywę stanowi deska trójwarstwowa. Na czym polega to rozwiązanie i czy warto się na nie zdecydować?

Podłogi drewniane trójwarstwowe są układane z paneli uzyskanych poprzez sklejenie ze sobą kilku warstw skrzyżowanych elementów drewnianych. Materiał jest bardzo stabilny i nadaje się do różnych rodzajów wnętrz. Podłogi drewniane trójwarstwowe zapewniają wysoki komfort użytkowania oraz są znacznie tańsze niż podłoga z litego drewna.

Deska trójwarstwowa – co to jest?

Deska trójwarstwowa to panel wykonany w 100% z naturalnego drewna. Pojedynczy panel składa się z dwóch części zewnętrznych i wewnętrznej warstwy o doskonałych parametrach w zakresie elastyczności i obciążenia. Spodnia i środkowa warstwa są zazwyczaj wykonane ze średniej jakości drewna, czemu panel zawdzięcza swoją atrakcyjną cenę. Wierzchnia warstwa o grubości od 2 do 4 mm wykonana jest z drewna szlachetnego. Do najczęściej wykorzystywanych gatunków należy drewno brzozy i dębu.

Główne cechy podłóg drewnianych trójwarstwowych:

  • wysoka stabilność kształtu;
  • doskonała elastyczność;
  • idealna nośność;
  • materiał nadaje się do dalszej obróbki;
  • jednolita powierzchnia bez otwartych spoin.

Podłogi drewniane trójwarstwowe cenione są za doskonałą odporność na ślady użytkowania i nośność. Podłoga jest jednocześnie wytrzymała i sprężysta, co poprawia komfort użytkowania. Wysoka stabilność kształtu sprawia, że panele nie odkształcają się i cieszą pięknym wyglądem przez wiele lat, również na dużych powierzchniach. Drewno pracuje pod wpływem wilgoci i temperatury, ale trójwarstwowe płyty blokują ten ruch poprzez klejenie w różnych kierunkach, dzięki czemu podłoga nie zmienia swojego kształtu i nie wypacza się. Trójwarstwowa budowa zapewnia także doskonałe właściwości akustyczne, redukujące hałas i odgłos kroków. Podłoga posiada doskonałą szczelność, a równocześnie „oddycha”, zapewniając lepszy mikroklimat w pomieszczeniu.

Podłogi drewniane trójwarstwowe zastosowanie

Podłogi drewniane trójwarstwowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Podłoga z warstwowych drewnianych paneli świetnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie ważne jest szybkie i precyzyjne wykończenie podłogi. Przy wyborze materiału trzeba wziąć pod uwagę przeznaczenie podłóg oraz gatunek drewna, z jakiego została wykonana wierzchnia warstwa panelu. Deski bukowe i dębowe świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach o większej eksploatacji jak salon lub korytarz. Tańsza deska brzozowa będzie dobrym wyborem do sypialni, gdzie podłoga ma mniejsze zużycie. Panele jesionowe mogą być stosowane na ogrzewanie podłogowe. Podłogi drewniane trójwarstwowe dostępne są w różnych kolorach i wzorach, dzięki czemu z łatwością dopasujesz je do każdego wystroju wnętrza. Naturalne drewno pięknie prezentować się będzie w klasycznych aranżacjach oraz wystroju w stylu skandynawskim, rustykalnym lub nowoczesnym. Podłogi drewniane trójwarstwowe są odporne na zarysowania i uszkodzenia, a równocześnie stanowią ciepłe i komfortowe podłoże. Mogą być stosowane w pomieszczeniach mieszkalnych oraz komercyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane