Panele winylowe do kuchni. Czy podłoga z winyli to dobre rozwiązanie?

Panele winylowe do kuchni. Czy podłoga z winyli to dobre rozwiązanie?

Panele winylowe stały się jednym z wiodących trendów w aranżacjach wnętrz. Efektowna i trwała podłoga o naturalnym wyglądzie drewna lub kamienia chętnie wybierana jest do salonu, przedpokoju, a nawet łazienki. Czy jest to także dobry wybór do kuchni? Oto kilka przydatnych informacji!

Skąd wzięła się popularność paneli winylowych? Podłoga imitująca drewno w wykończeniu wnętrz została doceniona już dawno. Panele winylowe nie tylko doskonale oddają naturalne wzornictwo, ale wykazują przy tym znacznie lepsze parametry użytkowe niż deski czy panele laminowane. Jakie ich cechy docenimy w kuchni?

Jakie są zalety podłogi winylowej w kuchni?

Winylowa podłoga jest łatwa w konserwacji i utrzymaniu czystości, Jej ogromną zaletą jest odporność na działanie wilgoci, dzięki czemu sprawdzi się w przypadku powierzchni narażonych na zachlapanie jak na przykład okolice zlewu czy zmywarki. Panele nie pochłaniają wilgoci, dzięki czemu nie są podatne na powstawanie nieestetycznych odkształceń lub puchnięcie. Materiał jest także odporny na uszkodzenia mechaniczne. Nie musisz obawiać się więc odprysków lub pęknięć, gdy przypadkowo upuścisz ciężki przedmiot na podłogę lub rozbijesz na niej szkło. Winylowa powłoka jest także odporna na trudne plamy m.in. z kawy, wina czy oleju.

Ogromną zaletą paneli winylowych jest ogromny wybór wzorów i kolorów, dzięki czemu łatwo nawiążesz do podłogi w salonie lub przedpokoju. Możesz także postawić na jednolitą powierzchnię, która optycznie powiększy przestrzeń Twojego mieszkania i sprawi, że Twoja aranżacja stanie się bardziej spójna. Szczególnie jeśli Twoja kuchnia jest aneksem otwartym na inne pomieszczenie. Wśród zalet podłogi winylowej warto jeszcze dodać, że panele mogą być wykorzystywane na ogrzewanie podłogowe. Wszystko to sprawia, że stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych płytek i coraz częściej je zastępują (również na ścianie).

Czy panele winylowe mają wady, które odczujemy w kuchni? Z pewnością jest to nieco droższy materiał niż płytki lub panele laminowany. Wyższa cena wynika jednak z większej trwałości (w przypadku niektórych producentów bez ograniczenia czasowego). Decydując się na panele winylowe, zaoszczędzimy na kolejnych remontach.

Panele winylowe w kuchni. Pomysły na aranżacje.

Wybierając panele winylowe na podłogę w kuchni, zyskujesz niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Wzór i kolor podłogi warto dostosować do wystroju całego pomieszczenia. Jeśli decydujesz się na kuchnię w stylu loftowym, dobrym wyborem będą powierzchnie naśladujące beton lub lub industrialne drewniane deski o ciepłym, dębowym kolorze. W stylu rustykalnym lub skandynawskim świetnie sprawdzi się podłoga imitująca p stare drewno. Naturalny wzór z widocznym usłojeniem świetnie współgra ze stylizowanymi meblami. Kuchnia w stylu klasycznym lub vintage świetnie prezentować się będzie w towarzystwie paneli imitujących klepki parkietu. W nowoczesnych aranżacjach możesz postawić na wzór patchworkowy lub panele imitujące kamień. Jak widzisz możliwości jest naprawdę dużo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane