Parkiet jodełka francuska – cena

Parkiet jodełka francuska – cena

Parkiet drewniany to jeden z najbardziej popularnych rodzajów podłóg. Jest chętnie wykorzystywany przez inwestorów, głównie dzięki swoim niezwykłym walorom estetycznym oraz wytrzymałości. Podłoga w postaci parkietu chętnie układana jest nie tylko w domach i mieszkaniach, ale również w pomieszczaniach biurowych czy gabinetowych. Jednym ze wzorów jest niezwykle ceniona jodełka francuska. Cena tego parkietu może osiągać różne poziomy.

Należy przede wszystkim zdefiniować pojęcia. Parkiet jodełka francuska to przede wszystkim jeden z najbardziej znanych i uznanych wzorów ułożeń tego rodzaju podłogi drewnianej. Choć tradycyjnie jodełka francuska jest klasyfikowana bardziej do wnętrz tradycyjnych, to jest świetnym uzupełnieniem także aranżacji bardziej nowoczesnych.

Podłoga drewniana, np. wykonana z dębu i ułożona w wzór typu jodełka francuska – mimo swojej ceny jest synonimem elegancji oraz luksusu. Wyróżnić możemy dwa wzory ułożeń: Chevron oraz Herringbone.

Parkiet jodełka – cena, estetyka oraz funkcjonalność

Wzór Chevron charakteryzuje się przycięciem krótszych końców pod skosem. Dzięki temu tworzony jest kształt grota strzały. Fachowiec może docinać elementy pod np. pod kątem 45 lub 60 stopni. Wybór tego rodzaju ułożenia jodełki francuskiej powoduje, że cena może być wyższa.

Wzór Herringbone jest nieco mniej wymagający. Ta metoda ułożenia elementów parkietu powoduje, że są one układanie pod skosem, a krótszy bok pierwszego nachodzi na dłuższy bok drugiego. Jednocześnie powoduje to możliwość zmiany kąta cięcia elementów.

Cena parkietu jodełka może być różna i uzależniona od tego, jaki rodzaj podłogi wybierzemy. Producenci oferują podłogę w postaci surowej (do cyklinowania oraz wykonania wszystkich prac wykończeniowych), jak również w postaci gotowej – do natychmiastowego ułożenia. Wybór rodzaju materiału ma również wpływ na to, jaką cenę ostatecznie zapłacimy za podłogę drewnianą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane