Deska warstwowa – czy pasuje do klasycznych wnętrz

Deska warstwowa – czy pasuje do klasycznych wnętrz

Elegancka i trwała podłoga to nie wydatek, a inwestycja. Dla osób, które są zwolennikami ogrzewania podłogowego, szybkiego montażu, trwałego efektu oraz ciekawego wyglądu zdecydowanie bardzo dobrym rozwiązaniem jest deska warstwowa.

Czym jest deska warstwowa?

Deska warstwowa to bardzo popularny rodzaj podłogi drewnianej. Bardzo często określana jest mianem drewnianych paneli podłogowych (nie powinno się ich mylić z panelami laminowanymi). Deska podłogowa, której cena jest dość atrakcyjna w porównaniu z parkietem charakteryzuje się tym, że tylko wierzchnia warstwa wykonana jest z najbardziej szlachetnego drewna – oznacza to, że panele mają ekskluzywnie wykonana warstwę licową (np. o grubości 3 milimetrów). Wierzchnia warstwa może być lakierowana lub olejowana. Daje to trwały efekt oraz ciekawe możliwości aranżacyjne.

Bardzo ważną zaletą, która charakteryzuje deskę warstwową jest szybkość i prostota montażu, brak specyficznej obróbki oraz możliwość układania na posadzkę z ogrzewaniem podłogowym, zarówno elektrycznym, jak i wodnym. Deska w zależności od ceny może być dwu lub trzywarstwowa.

Deska warstwowa – zalety vs cena

Deska warstwowa, np. Dąb Olejowoskowany Osmo, jest ciekawą alternatywą dla tradycyjnych, pełnowartościowych podłóg drewnianych. Wśród najważniejszych zalet, można wymienić:

– naturalny wygląd oraz przyjemność w dotyku,
– bogate wzornictwo i gamę kolorystyczną,
– funkcjonalność w postaci braku skrzypienia,
– łatwy i szybki montaż,
– brak konieczności wykorzystania specjalistycznych narzędzi,
– szybkość użytkowania zaraz po ułożeniu,
– brak konieczności cyklinowania, lakierowania i olejowania,
– atrakcyjną cenę.

Cena deski warstwowej odgrywa ważną rolę. Gdy mamy do ułożenia podłogę o bardzo dużej jakości koszt tradycyjnego parkietu, materiałów wykończeniowych oraz ekipy mógłby być zbyt wysoki. Deskę warstwową można ułożyć samemu, choć również zaleca się skorzystanie z pomocy firmy montażowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane