Klej do parkietu

Klej do parkietu

Parkiet drewniany jest idealnym sposobem na to, aby uczynić wnętrza niepowtarzalnymi. Jednym z elementów, który ma zasadniczy wpływ na jakość funkcjonowania podłogi ma nie tylko doświadczenie fachowców, którzy ją układają, ale również materiały użyte do montażu. Wśród nich na pierwszy plan wysuwa się klej do parkietu, którego cena może być różnorodna.

Każdy z nas wie, że podłogi drewniane, zwłaszcza te z litego drewna nie tylko ocieplają pomieszczenie, ale również nadają mu elegancji. Prawidłowy montaż parkietu powinien objąć nie tylko środki do pielęgnacji i zabezpieczenia, ale również klej – to on bowiem odgrywa zasadniczą rolę, jest tak samo ważny, jak jakość podłoża, do którego podłoga drewniana będzie klejona.

Cena oraz rodzaje kleju do parkietu

Klej do parkietu powinno się dobierać mając na uwadze rodzaj podłoża, rodzaj drewna z jakiego jest wykonany parkiet, czas obróbki oraz oczywiście cenę. Przy wyborze chemii parkieciarskiej warto zdać się na wiedzę doświadczonego montażysty. Nowoczesne i najbardziej wykorzystywane przy klejeniu parkietów kleje możemy podzielić na:

– depresyjne: ich zaletą jest przede wszystkim jednoskładnikowość (brak mieszania komponentów). Może je rozcieńczać przy pomocy wody. Mają dobre parametry wytrzymałościowe oraz bardzo dobrze sprawują się przy klejeniu mozaiki oraz niektórych typów parkietów z drewna litego.

– poliuretanowe jednoskładnikowe oraz dwuskładnikowe: tego rodzaju kleje są uniwersalne i z powodzeniem można je wykorzystywać do montażu wszelkiego rodzaju podłóg. Charakteryzują się wysoką przyczepnością do podłoża, dzięki swojej formule zmniejszają zużycie, obniżając tym samym koszty oraz ograniczając czas pracy. Dobry klej pozwala parkieciarzowi (dzięki długiemu czasowi obróbki) na dokładnie spasowanie wszystkich elementów oraz precyzyjne ułożenie podłogi. Elastyczność kleju pozwala również na wykonanie ewentualnych poprawek.

Ważne, aby wybór kleju do parkietu nie był uzależniony wyłącznie od naszych możliwości finansowych. Błędem jest wybór dobrej klasy podłogi, a zastosowanie do jej układania taniej chemii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane