Parkiet – czy jesion to dobry materiał na podłogę?

Parkiet – czy jesion to dobry materiał na podłogę?

Podłogi drewniane cieszą się ogromną popularnością, gdyż są praktyczne i potrafią diametralnie odmienić charakter każdego, domowego lub biurowego wnętrza. Drewno jesionowe jest materiałem modnym i ponadczasowym, głównie dzięki swoim właściwościom mechanicznym. Podłoga, do produkcji której wykorzystano ten materiał jest trwała i elegancka.

Wybór drewna, z którego jest wykonana nasza przyszła podłoga jest sprawą zasadniczą. Przed zakupem powinniśmy brać pod uwagę nie tylko wygląd podłogi (jest on oczywiście ogromnie ważny), ale przede wszystkim parametry, którymi taki czy inny materiał się charakteryzuje. Rolą doradcy/sprzedawcy jest poinformowanie klienta o tym, co wiąże się zakupem np. podłogi dębowej, parkiet z drewna jesion czy podłogi bambusowej.

Jesion – parkiet z cennego drewna

Polacy na tyle kochają podłogi drewniane, że inwestują w podłogi wykonane z gatunków szlachetnych, eleganckich ora trwałych. Jesion należy do jednej z nich. Drewno jesionowe jest niezwykle twarde, dzięki temu trwałe. Może powodować trudności w obróbce, dlatego montażem podłóg powinni się zajmować fachowcy, wyposażeni w nowoczesne narzędzia oraz wiedzę. Dzięki swoim właściwościom drewno jesionowe idealnie nadaje się do pomieszczeń, gdzie panuje duży ruch oraz wymagane jest zastosowanie podłóg odpornych np. na uginanie. Jednocześnie dobrze ułożone deski zagwarantują stabilność podłogi przez wiele lat.

4a

Jesion – parkiet elegancki

Drewno jesionowe oprócz swojej wytrzymałości jest również piękne. Zastosowanie różnych metod wykończenia sprawia, że parkiet nadaje się do wszystkich pomieszczeń. Dobrym przykładem są tu: lakierowany Jesion Frantic, Dąb Wędzony Satin Black czy lakierowany Dąb Cottage (wszystkie podłogi dostępne w portfolio Vip Parkiet). Warto zwrócić uwagę na powszechnie obowiązującą klasyfikację drewna jesionowego. Jesion parkiet może mieć:

Klasę 1: drewno o jednolitej kolorystyce

Klasę 2: drewno o zróżnicowanej kolorystyce i usłojeniu

Klasę 3: drewno o bardzo dużym kontraście barw

Klasę 4: drewno maksymalnie różnorodne, sękate

Podsumowując – wybór drewna jesionowego jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Zarówno deski wykończone olejem czy lakierem przy prawidłowym montażu będą cieszyć właścicieli przez wiele lat. Zachęcamy do odwiedzenia salonów sprzedaży Vip Parkiet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane