Czy Jesion Thermo nadaje się do pomieszczeń reprezentacyjnych?

Czy Jesion Thermo nadaje się do pomieszczeń reprezentacyjnych?

Drewno jesionowe znajduje zastosowanie we wszystkich rodzajach wnętrz: począwszy od mieszkań, poprzez domy, a skończywszy na pomieszczeniach biurowych. Doskonałe właściwości mechaniczne, różnorodność kompozycyjna, mnogość barw, a także możliwość wykończenia powierzchni metodą thermo sprawiają, że inwestorzy chętnie sięgają po ten rodzaj drewna.

Podłogi jesionowe są ponadczasowe. Wynika to głównie z faktu, że drewno to jest doskonałym materiałem, szlachetnym, powszechnie wykorzystywanym do produkcji podłóg. W Polsce, gdzie podłogi drewniane są mocno zakorzenione w historii jesion zajmuje miejsce szczególne. Z tradycyjnych, montowanych w staropolskich dworkach desek, dzięki profesjonalnej obróbce thermo można otrzymać podłogi, które świetnie sprawdzą się w np. w apartamentowcach oraz wnętrzach, które śmiało można określić mianem reprezentacyjnych.

Jesion Thermo – czym jest metoda termoaktywna?

Obróbka termiczna drewna sprawia, że jest ono dużo bardziej funkcjonalne niż te wykańczane metodą „tradycyjną”. Jeżeli zastanawiamy się nad wyborem podłogi, warto rozważyć właśnie zakup np. Jesion Thermo, który łącz w sobie elegancje oraz trwałość. Obróbka drewna tą metodą sprawia, że nabiera ono pięknego koloru, ale również jest bardziej odporna na działanie wilgoci, wody, a także degradacji biologicznej.

Termowanie to inaczej wygrzewanie drewna. Polega ono na zastosowaniu wysokiej temperatury oraz pary wodnej, pod wpływem której dochodzi do tak zwanego skarmelizowania cukrów. Drewno zyskuje wtedy charakterystyczny ciemny kolor. Plusem jest redukcja pochłaniania wody, dzięki czemu materiał jest bardziej stabilny.

5a

Dlaczego Jesion Thermo?

Warto zainwestować w podłogę np. Jesion Thermo Koniak, gdyż idealnie nadaje się ona do pomieszczeń reprezentacyjnych. To zupełnie inny rodzaj podłogi niż sklepowe panele podłogowe lub wykładzina dywanowa. Dzięki podłodze jesionowej w prosty sposób uzyskamy doskonały efekt, podniesiemy prestiż wnętrza, uczynimy je bardziej dostojnym, szlacheckim i funkcjonalnym. Czekoladowo-czarny design podłogi doskonale będzie się komponował z każdym rodzajem kolorystyki ścian, oświetlenia. Elegancji nada również kominek. Wybór takiej podłogi to zdecydowanie praktyczne rozwiązanie dla inwestorów ceniących piękno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane