Jesion olejowany – ciekawy sposób wykończenia podłogi

Jesion olejowany – ciekawy sposób wykończenia podłogi

Olejowanie podłóg stosuje się w celu ich zabezpieczenia przed zniszczeniem oraz poprawienia estetyki drewna. W przypadku tak szlachetnych gatunków drewna jak dąb czy jesion odpowiednie zabezpieczenie jest konieczne. Olej doskonale wnika w drewno poprawiając tym samym jego właściwości mechaniczne.

Podłoga drewniana musi być odpowiednio zabezpieczona, w przeciwnym razie bardzo szybko straci swoje walory estetyczne. Codzienne użytkowanie podłogi, występowanie zabrudzeń w postaci upadku pożywienia i picia, występowanie zarysowań czy silnego nasłonecznienia może sprawić, że deska już po niedługim okresie użytkowania nie spełni naszych oczekiwań. Jesion olejowany lub dąb właśnie zabezpieczony w ten sposób będą nie tylko eleganckie, ale również trwałe – a o to chodzi każdemu inwestorowi.

Wytrzymały jesion olejowany

Przed zakupem podłogi oraz wyborem oleju przeznaczonego do prac wykończeniowych należy dokładnie zapoznać się z informacjami producenta oraz metodą nanoszenia. W przypadku pełnych desek warto skorzystać z pomocy wyspecjalizowanej firmy (jak montażyści z Vip Parkiet). Zagwarantuje to skuteczność powłoki. Olejowanie podłogi jest tradycyjnym i sprawdzonym sposobem wykończenia deski, niezwykle dobrze chroni powierzchnię przed zabrudzeniami oraz uszkodzeniami, ale jednocześnie podkreśla jej naturalny charakter. Głęboko penetrujące, utwardzalne oleje szybko wnikną w strukturę drewna czyniąc ją mocniejszą. To zwiększy parametry wytrzymałościowe powierzchni. Podłoga olejowana jest również mniej śliska od tej lakierowanej.

Jesion olejowany, który jest piękny

Olej zdecydowanie podkreśla naturalny charakter drewna – w przypadku tego jesionowego ma to ogromne znaczenie. Zgodnie z klasyfikacją tego gatunku – IV – najbardziej różnorodne kolorystycznie, bogate w przebarwienia, sęki oraz wżery dzięki olejowaniu będzie jeszcze bardziej efektowne. Olej w przeciwieństwie do lakieru nie tworzy na powierzchni dodatkowej powłoki – z tego faktu będą najbardziej zadowolone osoby, które w jesionie cenią przede wszystkim wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane