Na czym polega piękno podłogi dymionej?

Na czym polega piękno podłogi dymionej?

Podłogi barwione są czymś absolutnie wyjątkowym. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym możemy otrzymać deskę, która będzie niezwykle estetyczna, różnorodna kolorystycznie, a także miła w dotyku. Bardzo dobrym przykładem tego typu deski jest Kährs Dąb Earth.

Szwedzki producent desek podłogowych postanowił podbić serca miłośników ciemnych, rustykalnych podłóg i zaoferował deskę trójwarstwową, która świetnie sprawdzi się we wszelkiego rodzaju pomieszczeniach mieszkalnych, biurowych czy usługowych. Podłoga Earth to niepowtarzalny design, na który wpływ miało wiele zabiegów, w tym: szczotkowanie, fazowanie, ręczne ryflowanie oraz dymienie. Wszystko to pozwoliło uzyskać deskę o niezwykle miłej oraz naturalnej strukturze.

Dlaczego warto zainwestować w taką właśnie podłogę?

Pierwszym i jednym z najważniejszych powodów jest oczywiście jej trwałość. Marka Kährs słynie z oferowania desek, które są wytrzymałe. Warto wybrać ten rodzaj deski, gdyż:

– dostępna jest w wymiarach 15/3,5 x 190 x 1900 mm (prosty montaż),
– może być stosowana na ogrzewanie podłogowe,
– montaż jest przeprowadzany z wykorzystaniem zamka Woodloc
– występuje zabezpieczenie wysokiej klasy olejem,
– zachowany jest naturalny charakter deski,
– jest barwiona, co zwiększa możliwości aranżacyjne,
– pasuje zarówno do klasycznych, jak i awangardowych wnętrz,
– jest łatwa w utrzymaniu czystości.

Co tak naprawdę daje barwienie drewna?

Wielu inwestorów wybiera deskę Dąb Earth głównie ze względu na barwienie, które nadaje jej uroku. Barwienie drewna, w tym przypadku proces dymienia pozwala na uzyskanie nieprawdopodobnie ciekawych efektów. Jak odbywa się dymienie drewna dębowego? Proces obywa się w specjalnych komorach, gdzie drewno traktowane jest oparami amoniaku o stężeniu minimum 25%. Aby spotęgować efekt stosuje się również specjalne zaprawy z zawartością soli metali. W trakcie procesu odymiania substancje mogą barwić drewno na różne kolory, w tym brązowy, szaro-zielony czy granatowy i czarny. W celu zabezpieczenia podłogi przed utratą kolorystyki stosuje się nowoczesne środki zabezpieczające, w przypadku Dębu Earth jest to olej, który potęguje procesy odymiania oraz szczotkowania.

Podłoga dymiona Dąb Earth to idealne rozwiązanie dla osób ceniących niepowtarzalność oraz funkcjonalność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane