Dąb Climatic – deska szczotkowana z kolekcji Saviano

Dąb Climatic – deska szczotkowana z kolekcji Saviano

Szczotkowanie podłóg jest jednym ze sposobów na wykończenie ich powierzchni. Deska w procesie szczotkowania zyskuje bardziej chropowatą strukturę. Zdecydowanie poprawia to jej naturalność. W połączeniu z dobrej klasy olejowoskami rapidowymi podłoga znacząco zyskuje na oryginalności, co od razu przekłada się na jej jakość.

Kolekcja Saviano to świetne rozwiązanie dla osób ceniących naturalność drewna oraz lubiących deski szczotkowane. Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań jest Dąb Climatic. Ta właśnie deska charakteryzuje się bardzo naturalnym wyglądem oraz uniwersalną kolorystyką, która nie przytłacza lecz zwiększa komfort użytkowania pomieszczenia. Dostrzegają to nie tylko klienci indywidualni, ale również projektanci wnętrz.

Dąb Climatic tworzy nastrojowe wnętrza. Polecany jest zwłaszcza do pomieszczeń, które potrzebują rozjaśnienia. Deska, która ma niezwykle elegancki design (widoczne piękne usłojenie, ciemniejsze sęki, występujące przetarcia, przebawienia) świetnie prezentuje się tam, gdzie pragniemy się zrelaksować (sypialnia), jak również w pomieszczeniach reprezentacyjnych (gabinet, salon, home office).

Dlaczego podłoga szczotkowana?

Zalet podłóg szczotkowanych jest wiele, wśród najważniejszych należy wymienić oczywiście wytrzymałość oraz wysoką estetykę. Warto w tym momencie przypomnieć, na czym tak naprawdę polega proces szczotkowania – jest to jeden ze sposób obróbki drewna, mechaniczne usunięcie wszystkich jego luźnych fragmentów. Dzięki temu otrzymuje się powierzchnię, która jest w 100% zbliżona do naturalnego drewna. Faktura deski dzięki temu jest różnorodna, chropowata, dekoracyjna.

Podłogi szczotkowane to:

– podkreślenie tego, co w drewnie najpiękniejsze,
– uwidocznienie sęków, układu włókien, przebarwień,
– wykorzystanie chropowatej powierzchni jako elementu dekoracyjnego,
– antypoślizgowość,
– rustykalizm,
– łączenie tradycji z nowoczesnością,
– idealna harmonia ze wszystkimi dodatkami.

Dąb Climatic pozwoli cieszyć się podłogą, która sprawia wrażenie użytkowanej/lekko postarzanej, a która w rzeczywistości jest gotowym produktem o wysokiej wytrzymałości (ma na to wpływ chociażby zabezpieczenie podłogi olejowoskiem zwiększającym jej trwałość).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane