Kolekcja Wineo 500 – piękno podłóg laminowanych

Kolekcja Wineo 500 – piękno podłóg laminowanych

Podłogi laminowane są przede wszystkim praktyczne. Charakteryzuje je nie tylko elegancja i duże możliwości kompozycyjne, ale również dobry stosunek jakości do ceny. Warto bliżej przyjrzeć się kolekcji Wineo 500, zwłaszcza panelom Mexican, Michigan oraz Ontario Oak.

Aby lepiej zrozumieć piękno podłóg laminowanych należy wyjaśnić, czym tak naprawdę są. Laminat w gruncie rzeczy jest dobrą-tańszą alternatywą dla podłóg wykonanych z drewna litego. Podłogi laminowane składają się z kilku warstw. Wierzchnia z nich, która pełni rolę dekoracyjną do złudzenia przypomina różne rodzaje drewna, choć w gruncie rzeczy z drewnem nie ma nic wspólnego.

Kolekcja Wineo 500 pozwala inwestorowi prosto, niedrogo i elegancko wykończyć praktycznie każdego rodzaju pomieszczenie, począwszy od stylowego salonu poprzez gabinet, a na sypialni kończąc. Kierując się odpowiednią klasą ścieralności możemy wybrać podłogę w zależności od przeznaczenia wnętrza. Warto również wspomnieć o płycie nośnej Aqua Protect – dzięki której można układać panele w pomieszczeniach wilgotnych.

Mexican Oak

Ten rodzaj podłogi jest przeznaczony dla tych, którzy rozkoszują się w ciemniejszych, wyrazistych kolorach. Oryginalny dekor przypominający swoim wyglądem potrójną klepkę doskonale imituje podłogę z naturalnego drewna. Dzięki temu możemy dekorować wnętrza oszczędniej, ale z zachowaniem wysokiej jakości. Mexican Oak to kolorystyczna kompilacja brązu, czerni i szarości. Na uwagę zasługuje występująca imitacja sęków, która sprawia, że podłoga jest bardziej naturalna.

2

Michigan Oak

Michigan Oak przeznaczona jest do pomieszczeń, gdzie inwestorowi zależy przede wszystkim na naturalnej, stonowanej kolorystyce oraz pełnej imitacji deski podłogowej. Ten właśnie dekor wspaniale spisuje się w klasycznych salonach, sypialniach, pokojach gościnnych. Dekor, który optycznie przypomina podłogę dębową ma cechy wyglądu charakterystyczne dla tego właśnie gatunku drewna. Występują widoczne sęki, jaśniejsze i ciemniejsze fragmenty, a także charakterystyczna struktura.

2a

Ontario Oak

Miłośnicy klasycznych, wyraźnych podłóg o charakterze dębowym będą niezwykle zadowoleni dysponując panelami laminowanymi z dekorem Ontario Oak. W przeciwieństwie do Michigan Oak panele Ontario charakteryzują się bardziej intensywną kolorystyką oraz bardziej zróżnicowaną strukturą powierzchni. Ontario Oak jest podłogą ciemniejszą, dynamiczniejszą, która doskonale będzie wyglądać zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacjach.

2b

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane