Lakier do parkietu, cena i funkcjonalność

Lakier do parkietu, cena i funkcjonalność

Lakier jest najlepszym i najbardziej popularnym środkiem, który jest obecnie używany do zabezpieczania i dekorowania podłóg drewnianych oraz wszystkich rzeczy, które są wykonane z drewna: mebli, schodów czy dodatków. Dobrze dobrany lakier do podłogi pozwoli nadać jej oryginalnego wyglądu, zabezpieczy również przez uszkodzeniami mechanicznymi. Przy wyborze lakieru ważna jest nie tylko cena, ale również jego funkcjonalność.

Lakier pełni bardzo ważną rolę. Często nie zdajemy sobie sprawy, że dobór odpowiedniego materiału (lakieru) jest tak samo ważny, jak wybór rodzaju drewna, z którego będzie wykonana podłoga. Musimy mieć na uwadze, że na niektórych materiałach po prostu nie powinniśmy oszczędzać. Lakier do parkietu – jego rodzaj i cena powinny ze sobą współgrać. Dzięki temu parkiet będzie bardzo dobrze zabezpieczony – na długie lata.

Co daje lakier do parkietu?

Podłoga drewniana często narażona jest na uszkodzenia mechaniczne, które wynikają z jej nadmiernego użytkowania. Lakierowanie podłogi pozwoli utrzymać ją przez długi okres w oryginalnym stanie. Dobrze położony lakier do pakietu sprawi, że podłoga będzie elegancka, łatwiejsza w czyszczeniu oraz naturalna w wyglądzie i dotyku.

Lakier do parkietu – cena czy jeszcze coś innego?

Przy wyborze lakieru nie kierujmy się wyłącznie ceną, gdyż możemy w prosty sposób zniszczyć podłogę. Nie wybierajmy lakieru sami, gdy nie mamy odpowiedniej wiedzy. Najlepiej wybór lakieru powierzyć fachowcowi, który powinien mieć na uwadze:

– gatunek drewna (krajowe, egzotyczne),
– rodzaj pomieszczenia,
– odporność na ścieranie,
– rodzaj ostatecznej powłoki,
– kolor preparatu.

W marketach budowlanych cena najtańszych lakierów do parkietu może wahać się w okolicach 40-50 złotych za litr. Należy zastanowić się nad wyborem takiego rozwiązania. W zależności od rodzaju drewna oraz efektu, który chcemy uzyskać za lakier będziemy musieli zapłacić od 70 do ponad 100 złotych za litr. Należy to jednak traktować jako inwestycję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane