Jodełka francuska we wnętrzach o angielskiej duszy

Jodełka francuska we wnętrzach o angielskiej duszy

Marka Vip Parkiet miała przyjemność zrealizować kolejne ambitne zlecenie. Tym razem zawitaliśmy do Klienta, który jest pasjonatem angielskich wnętrz. Naszym zadaniem było ułożenie tradycyjnego parkietu dębowego, którego przeznaczeniem było dopełnienie pięknych, dopracowanych wnętrz.

Jak sobie poradziliśmy? O tym poniżej…

Podłoga dębowa nadaje wnętrzom duszy: sprawia, że nabierają one charakteru, a dom czy mieszkanie stają się przytulniejsze i bardziej komfortowe. Dąb, głównie ze względu na swoje właściwości mechaniczne oraz walory estetyczne jest niezwykle cennym surowcem, chętnie wykorzystywanym do produkcji podłóg. Ten właśnie materiał cieszy się zaufaniem przedsiębiorców wykańczających własne biura, dekoratorów wnętrz, a także inwestorów indywidualnych. Ułożenie podłogi na wzór jodełki francuskiej jest idealnym sposobem aranżacji pomieszczenia, uczynienia z podłogi elementu wiodącego w pomieszczeniu – wymaga jednak od wykonawcy doświadczenia oraz odpowiedniej wiedzy.

Dlaczego dąb?

Dąb to elegancja. Dąb to prestiż. Dąb to trwałość, szerokie możliwości aranżacyjne oraz materiał do wnętrz reprezentacyjnych. Zalet jest wiele i można o nich pisać dużo, nie mniej jednak główną zaletą posiadania posadzki wykonanej z tego szlachetnego drewna jest po prostu trwałość. Podłogę dębową, w tym przypadku w kolorze Traditional Inwestorzy potraktowali nie tylko jako wydatek, ale przede wszystkim inwestycję, która pozwoliła na zwiększenie prestiżu wnętrza.

Jeżeli szukamy podłogi, która przez wiele lat zachowa wygląd oraz oryginalne właściwości mechaniczne to dąb będzie idealnym rozwiązaniem. Jest on drewnem ciężkim, bardzo twardym, odpornym na wyginanie, pękanie, działanie wody oraz intensywne użytkowanie.

jodla-traditional-1

jodla-traditional-3

Czym jest jodełka francuska?

Jodełka francuska to jeden z najpopularniejszych, ale zarazem najtrudniejszych do ułożenia wzorów podłóg. Jego ogromną zaletą jest uniwersalność kompozycyjna, może być stosowany zarówno we wnętrzach klasycznych, retro, angielskich, jak również tych bardziej nowoczesnych, np. w loftach. Jodełka francuska nadaje wnętrzom charakteru. Inwestorzy chętnie wykorzystują ją w starych kamienicach, mieszkaniach stylizowanych na wzór retro, gabinetach czy innych wnętrzach reprezentacyjnych.

Sposób montażu polega na specyficznym ułożeniu klepki. Może być ona ułożona pod kątem 45 lub 60 stopni i tworzyć tak zwaną jodełkę. Przy montażu trzeba zachować szczególną ostrożność i wykazać się dokładnością. Tylko takie działanie da efekt w postaci pięknej podłogi.

Angielskie wnętrza

Nasi Inwestorzy zdecydowali się na wykończenie wnętrz w stylu angielskim. To rozwiązanie charakteryzuje się między innymi:

– bogatymi dekoracjami ścian oraz sufitów,
– występowaniem tapet,
– bogatymi dekoracjami okien,
– specyficznymi meblami drewnianymi oraz tapicerowanymi,
– klasycznym oświetleniem (żyrandole, kinkiety),
– obecnością obrazów, rzeźb, dywanów, serwetek itp.

jodla-traditional-5

jodla-traditional-4

Nieodłącznym elementem takiego wystroju wnętrza jest podłoga drewniana – klasyczna, mocna, elegancka i naturalna. W takich pomieszczeniach nie powinno się wykorzystywać innego rodzaju wykończenia, np. paneli. Parkiet dębowy w kolorze Traditional jest rozwiązaniem idealnym. Na uwagę zasługuje nie tylko wzór ułożenia, ale przede wszystkim piękny wygląd drewna.

Podłoga dębowa, która została odpowiednio zabezpieczona lakierem jest przede wszystkim naturalna – to jej największa zaleta. Doskonale widać, jak drewno wygląda, wyeksponowane są jego największe walory: różnorodny kolor, ciepłe barwy, usłojenie, sęki, ciekawa struktura, eleganckie łączenia.

jodla-traditional-6

jodla-traditional-2

Jodełka w kolorze naturalnym jest wspaniałym dopełnieniem tego, co składa się na wnętrze. Idealnie komponuje się z meblami drewnianymi i tapicerowanymi, dywanami, dekoracjami ściennymi. Elegancko prezentuje się również przy klasycznym oświetleniu. To rozwiązanie dla tych, którzy cenią zarówno komfort użytkowania, jak i wytrawność materiału.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane