Jesion – wspaniały materiał na podłogę

Jesion – wspaniały materiał na podłogę

Podłogi drewniane są idealnym sposobem na wykończenie wnętrz. Parkiety z drewna litego, nowoczesne panele laminowane lub deski warstwowe znajdują zastosowanie w domach, biurach i mieszkaniach. Spośród różnych gatunków drewna, z którego wykonywane są podłogi lub który imitują szczególną uwagę zwraca jesion.

Podłoga drewniana ma przede wszystkim być trwała i dobrze wyglądać. Wybierając między parkietem z drewna litego, deską warstwową, a chociażby panelami laminowanymi warto zapoznać się nie tylko z możliwościami aranżacyjnymi, ale również specyfikacją techniczną. To ona bowiem (oprócz fachowego montażu) będzie miała największe znaczenie i wpływ na trwałość podłogi.

Jesion jest świetnym materiałem, z którego można wykonać podłogę. Jest on bardzo często wykorzystywany w aranżacjach wnętrz. Powodzeniem cieszą się nie tylko deski z drewna litego, ale również deski trójwarstwowe, jak Baltic Wood Jesion. Co wyróżnia ten gatunek drewna? Przede wszystkim twardość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Samo drewno wyróżnia bardzo duża różnorodność odcieni, która gwarantuje wszechstronność aranżacyjną. Plusem jest także naturalność, którą można dodatkowo podkreślić stosując odpowiednią chemię parkieciarską. Inwestorzy zarówno w deskach litych, jak i deskach typu Baltic Wood Jesion cenią sobie strukturę drewna, widoczne przebarwienia czy usłojenie.

2a

Uszlachetnienie drewna

Podłogi jesionowe można w bardzo prosty sposób uszlachetnić – stosując różnego rodzaju lakiery, oleje czy bejce. Deska wykonana z drewna jesion doskonale prezentuje się również „na surowo”, zabezpieczona bezbarwnym lakierem, np. matowym. Uniwersalność drewna jesion sprawia, że podłoga z niego wykonana lub je imitujaca (Baltic Wood Jesion) podniesie wartość pomieszczenia, sprawi, że będzie bardziej eleganckie i reprezentacyjne. Coś dla siebie znajdą na pewno miłośnicy jasnej, naturalnej kolorystyki, jak również bardziej dynamicznych, ciemniejszych rozwiązań.

Uszlachetnienie drewna sprawia, że podłoga będzie się bardzo dobrze komponować z dodatkami, a także kolorystyką ścian, meblami, oświetleniem. Marka Vip Parkiet proponuje różnego rodzaju rozwiązania, które pozwolą zaaranżować wnętrza zgodnie ze swoimi upodobaniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane