Czy warto zainwestować w podłogę matową?

Czy warto zainwestować w podłogę matową?

Połyskująca podłoga świetnie nadaje się dla inwestorów, którzy chcą optycznie powiększyć pomieszczenie oraz uczynić z niej główny element wystroju wnętrza. Wykończenie podłogi lakierem wysokopołyskowym nada pomieszczeniu pięknego wyglądu. Przeciwieństwem są podłogi matowe, które cieszą się coraz większą popularnością, głównie ze względu na funkcjonalność. Przykładem jest tu chociażby podłogi laminowane dąb zamkowy, który równie pięknie dekoruje wnętrza.

Podłoga matowa ma bardzo wiele zalet, o których warto pamiętać w momencie, gdy odwiedzamy salon sprzedaży podłóg. Aby właściwie dobrać podłogę, która z założenia ma nam służyć przez wiele lat musimy brać pod uwagę nie tylko cenę, sposób montażu i kolorystykę, ale także rodzaj wykończenia. To właśnie ten ostatni element w głównej mierze decyduje o wyglądzie całej podłogi, a co za tym idzie całego pomieszczenia.

Warto się zastanowić, czym tak naprawdę jest połysk podłogi. W najkrótszym tego słowa znaczeniu jest to parametr, który mówi o tym, w jakim stopniu dana podłoga (np. parkiet czy deska trójwarstwowa) będzie odbijać światło. Im podłoga bardziej matowa, tym mniej światła odbija.

Zalety podłogi matowej

Podłogi matowe wybierane są głównie do pomieszczeń mocno nasłonecznionych. Matowy charakter deski sprawia, że bardziej wyeksponowany jest naturalny charakter drewna – a na tym inwestorom zależy najbardziej. W wielu przypadkach wykończenie podłogi na wysoki połysk może okazać się nieodpowiednie, gdyż to właśnie lakier, a nie drewno będzie zwracać uwagę. Dlaczego warto mieć podłogę matową, np. dąb zamkowy? Powodów jest kilka:

– podkreśla naturalny charakter drewna,
– ukazuje w pełni kolor podłogi, przebarwienia, usłojenie,
– w dużo mniejszym stopniu odbija światło,
– utrzymuje zrównoważone nasłonecznienie w pomieszczeniu,
– tworzy poczucie ciepła i przytulności,
– pasuje kompozycyjnie do klasycznej i nowoczesnej aranżacji
– jest łatwiejsza w utrzymaniu czystości,
– mniej widać na niej zabrudzenia,
– jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie do wykończenia wnętrza.

Podłogi matowe, jak panele laminowane dąb zamkowy świetnie sprawdzą się we wszystkich rodzajach pomieszczeń, począwszy od salonu, poprzez gabinet czy sypialnię, a na domowym biurze kończąc. To wybór bezpieczny, pozwalający elegancko połączyć podłogę z wszystkimi innymi elementami wystroju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane