Jaki parkiet wybrać do małego pomieszczenia?

Jaki parkiet wybrać do małego pomieszczenia?

Inwestorzy często mają problemy z aranżacją małych pomieszczeń, jak gabinety. Ograniczona powierzchnia sprawia, że powinni wybierać rozwiązania sprawdzone, które nie będą przytłaczać. Jednym z kluczowych elementów w małym pomieszczeniu jest oczywiście podłoga.

Znani producenci parkietów, jak Vip Parkiet oferują szereg rozwiązań, które można z powodzeniem stosować w małych pomieszczeniach. Chodzi tu zarówno o pojedyncze wnętrza, jak sypialnia, gabinet lub pokój gościnny, jak również mieszkania o małym metrażu, np. kawalerki. Nowoczesne i designerskie deski, jak dęby olejowoskowane OSMO marki Vip Parkiet potrafią całkowicie odmienić charakter lokum oraz sprawić, że będziemy się w nim czuli komfortowo. Czym się kierować wybierając podłogę do małego wnętrza? Okazuje się, że trzeba pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

1. Kolor podłogi

Kolor podłogi ma zasadnicze znaczenie. Jeżeli pomieszczenie ma zaledwie kilka metrów kwadratowych powinniśmy wybrać jasny, delikatny, naturalny kolor podłogi. Dobrym rozwiązaniem będzie tu chociażby dąb wykończony naturalnym olejowoskiem. Jasna podłoga rozświetli pomieszczenie i optycznie je powiększy.

2. Struktura deski

W małych pomieszczeniach najlepiej sprawdzają się deski, które mają naturalny wygląd. Jeśli nie jesteśmy fanami desek postarzanych, mocno stylizowanych to wybór podłogi o gładkiej, równej strukturze będzie odpowiednim wyjściem.

3. Możliwość aranżacji

Deska w naturalnym kolorze nie sprawi problemów aranżacyjnych. Bez problemu dobierzemy więc kolor ścian, mebli, dodatków, rodzaj oświetlenia. Wszystko będzie ze sobą ładnie komponowało, a wnętrze będzie spójne kompozycyjnie.

4. Prawidłowy montaż

Decydując się za nakup deski drewnianej, np. z Vip Parkiet zawsze można być pewnym prawidłowego montażu. Sposób ułożenia podłogi oraz jej jakość ma bowiem zasadniczy wpływ na to, jak wnętrze będzie się prezentować. Odpowiednie wymierzenie desek oraz ich przycięcie, sposób łączenia, obróbki przy wrażliwych miejscach (jak okolice drzwi) oraz montaż listew wykończeniowych znacząco zwiększą komfort użytkowania pomieszczenia.

5. Brak zbędnych dodatków

Małe pomieszczenie wymaga przemyślanej aranżacji. Nawet najpiękniejsza podłoga z Vip Parkiet nie zda egzaminu, gdy wnętrze będzie zagracone. Najlepiej więc zrezygnować z dużych i kolorowych dywanów, stojących lamp oraz dodatków. W małym pomieszczeniu powinniśmy także ograniczyć ilość mebli, a zainwestować np. w odpowiednie regały lub półki – pozwoli nam to zaoszczędzić przestrzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane