Dlaczego warto inwestować w podłogi typu classic parkiet?

Dlaczego warto inwestować w podłogi typu classic parkiet?

Klasyczne podłogi nie bez powodu cieszą się tak dużą popularnością. Wybieramy je, gdyż mają naturalną kolorystykę, pasują praktycznie do każdego rodzaju wnętrza począwszy od salonu poprzez sypialnię, a na pokoju dziecięcym kończąc.

Polacy kochają drewniane podłogi. Widać to odwiedzając mieszkania i domy prywatne, a także gabinety prawników, notariuszy lub inne lokale usługowe, np. salony SPA lub salony fryzjersko-kosmetyczne. Odwiedzając różnego rodzaju salony sprzedaży często szukamy podłogi uniwersalnej – takiej, która będzie pasować często do każdej aranżacji. Czy taką łatwo znaleźć ? Na pewno nie. Wynika to głównie z faktu, że każdy z nas ma inny gust.

Classic parkiet – czym tak naprawdę jest?

Mianem podłogi classic parkiet możemy określić taki rodzaj deski, którego najważniejszą zaletą jest naturalny wygląd. Do tego rodzaju desek zaliczamy zarówno jasne deski (bielone), jak również deski ciemne i stylizowane na stare. Zazwyczaj się wykończone olejowoskiem lub lakierem naturalnym (który jednak w mniejszym stopniu podkreśla np. warstwę wierzchnią deski). Dzięki zastosowaniu odpowiedniej chemii parkieciarskiej możemy zobaczyć między innymi wżery czy usłojenie podłogi.

Dęby olejowoskowane OSMO

Dobrym przykładem classic parkiet są dęby olejowoskowane OSMO marki Vip Parkiet. Jest to kolekcja podłóg w różnej gamie kolorystycznej, adekwatnej zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacji. Są to podłogi z drewna litego, układane metodą klejenia do podłoża. Dzięki temu są odporne na wszelkiego rodzaju zabrudzenia i mogą być montowane we wnętrzach, gdzie jest duże natężenie ruchu. Różnorodna kolorystyka dębów olejowoskowanych pozwala projektantowi wnętrz oraz inwestorowi indywidualnemu na tworzenie ciekawych, oryginalnych aranżacji. Podsumowując – dęby olejowoskowane to najlepszy przykład classic parkiet.

Gdzie tego rodzaju podłogi można ułożyć?

Podłogi, które można określić mianem naturalnych bezproblemowo można ułożyć praktycznie w każdego rodzaju wnętrzach, zarówno tych mieszkalnych, jak i biurowych oraz handlowo-usługowych. Warto inwestować w tego rodzaju deski, gdyż są po prostu praktyczne. Czym ta praktyczność się obawia? Możemy wymienić kilka zalet:

– naturalne podłogi pasują do każdej aranżacji,
– świetnie komponują się z każdą kolorystyką ścian,
– można do nich bez problemu dobrać meble,
– idealnie współgrają z okładzinami ściennymi,
– prezentują się elegancko w mniejszych i większych pomieszczeniach,
– ładnie wyglądają przy każdym rodzaju oświetlenia,
– spełniają swoją rolę również w pomieszczeniach usługowych i biurowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane