Podłoga do mieszkania – deska lita czy warstwowa

Podłoga do mieszkania – deska lita czy warstwowa

Podłoga drewniana jest oczywistym wyborem dla inwestora, który ceni sobie naturalność. Drewno jest wspaniałym materiałem wykończeniowym, to właśnie dzięki niemu można bezproblemowo aranżować wszystkie wnętrza.

Odwiedzając salony sprzedaży parkietów często zastanawiamy się, czym tak naprawdę różnią się podłogi z drewna litego od podłóg warstwowych. To, co wydaje nam się warstwowe często mylnie kojarzymy z produktami gorszej jakości. Drewno lite natomiast kojarzy nam się z solidnością, trwałością i tradycją. Na którą deskę lepiej się zdecydować?

Stawiaj na jakość i markowe produkty

Decydując się na zakup takiej czy innej podłogi warto zwracać uwagę na producenta. Podłogi z Vip Parkiet, Parkiety Dąbex czy marki Kährs spełniają surowe normy produkcyjne. Są to podłogi markowe, wykonane ze zdrowego, selekcjonowanego drewna oraz zabezpieczone profesjonalną chemią parkieciarską. Markowa podłoga to gwarancja prawidłowego jej funkcjonowania przez wiele lat.

Deska z drewna litego

Deska lita jest wykonana w całości z jednego kawałka drewna. Ogromną popularnością cieszy się oczywiście dąb, który jest jednym z najlepszych materiałów na podłogę. Deski lite, które są odpowiednio przygotowane, zamontowane (na fachowo przygotowanej posadzce) oraz zabezpieczone będą odporne na uszkodzenia przez wiele lat. Przykładem deski litej jest dąb olejowoskowany OSMO marki Vip Parkiet.

Deska warstwowa

Jak sama nazwa wskazuje tego rodzaju podłoga składa się z dwóch lub trzech warstw. Produkowana jest z naturalnego drewna, jednak najbardziej szlachetną warstwą jest tylko ta wierzchnia – wykończeniowa. Pozostałe warstwy są produkowane np. z drewna liściastego. Daje to bardzo duże możliwości aranżacyjne. Deska warstwowa, np. dąb natur marki Dąbex Parkiety jest układany metodą pióro-wpust i nie wymaga np. cyklinowania.

Dokonując zakupu warto rozważyć wszystkie „za” oraz „przeciw”. Deska z drewna litego jest na pewno droższym rozwiązaniem, ale za to lepszym jakościowo, bardziej odpornym na ścieranie czy wilgoć. Deska warstwowa może mieć więcej wariantów kolorystycznych oraz charakteryzować się szybszym montażem – niestety w przypadku np. marketowych rozwiązań możemy znacząco stracić na jakości podłogi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane