Jaką podłogę dobrać do dużego pomieszczenia?

Jaką podłogę dobrać do dużego pomieszczenia?

Duże pomieszczenia w domu lub mieszkaniu często sprawiają problemy aranżacyjne. Dotyczy to zarówno projektantów wnętrz, jak również indywidualnych osób, które często mają dylemat dotyczący chociażby koloru podłogi. Klasyczna czy nowoczesna, jasna lub ciemna, rustykalna lub bielona – dylematów jest wiele.

Producenci podłóg drewnianych, w tym oczywiście Vip Parkiet oferują szereg rozwiązań w zakresie podłóg z drewna litego, jak i tych wielowarstwowych, które pozwalają na rozwiązanie problemów inwestorów w zakresie dekoracji dużych powierzchni. Dobrym przykładem są tu między innymi podłogi z kolecji European Naturals marki Kährs, w tym Kährs Cornwall, jak również te marki Vip Parkiet – dęby olejowoskowane.

Po pierwsze przemyślana kolorystyka

Kolorystyka odgrywa w dekoracji wnętrz ogromne znaczenie. Oczywiście powinniśmy na nią zwracać uwagę przy wyborze podłogi. Kährs Cornwall jest dobrym rozwiązaniem, gdyż deska ma delikatny, rustykalny wygląd, nieinwazyjną kolorystykę i jest wykończona matowym lakierem – dzięki temu można ją układać w dużych, nasłonecznionych pomieszczeniach. Również Vip Parkiet proponuje rozwiązania, które mają podobne, a nawet lepsze właściwości aranżacyjne. Ciekawym przykładem jest tu podłoga z drewna litego, olejowoskowana lub deska trójwarstwowa – dąb rustykalny.

10a

Po drugie – design i powierzchnia

To, jak czujemy podłogę drewnianą ma ogromne znaczenie. Dla miłośników delikatności polecana jest podłoga gładka, bez żłobień, wżerów oraz postarzanego charakteru. W przypadku podłóg z drewna litego wykończona matowym lakierem, który będzie niwelował odbicie światła. Duży salon będzie wtedy harmonijni wykończony – tu Kährs Cornwall sprawdzi się idealnie. Pasjonaci podłóg np. ręcznie wykańczanych mogą zdecydować się na odwiedzenie salonów sprzedaży Vip Parkiet celem przekonania się o jakości podłóg dębowych. Chociażby europejski dąb rustykalny (parkiet 3 warstwowy), który ma mocno postarzaną powierzchnię sprawi, że np. salon będzie miejscem idealnym do wypoczynku, pracy lub spotkań towarzyskich.

10b

Podsumowując – najlepszym wyjściem będzie wybór podłogi, która charakteryzować się będzie naturalnym wyglądem. Unikanie bardzo intensywnej kolorystyki pozwoli na uniknięcie rozczarowania oraz występowania bardzo dużych kontrastów kolorystycznych w pomieszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane