Co daje wykończenie podłogi lakierem matowym?

Co daje wykończenie podłogi lakierem matowym?

Jednym z podstawowych kryteriów, które trzeba brać pod uwagę przy zakupie podłogi drewnianej jest jej wykończenie. Nie chodzi tu tylko o kolorystykę i ogólny design, ale przede wszystkim połysk. Wykorzystanie lakieru matowego jest rozwiązaniem bezpiecznym, pozwalającym komfortowo użytkować podłogę przez wiele lat.

Kährs Hampshire jest jednym z przykładów deski trójwarstwowej, która w pełni profesjonalny sposób została wykończona lakierem matowym. Dzięki temu deska może być układana w każdym pomieszczeniu – nawet takim, gdzie występuje bardzo duże nasłonecznienie. Wykorzystanie lakieru matowego nie tylko sprawi, że podłoga będzie po prostu funkcjonalna, ale również podkreśli jej naturalność. Dlaczego lakier matowy jest tak chętnie stosowany w przypadku parkietów z drewna litego lub desek trójwarstwowych, jak Kährs Hampshire? Powodów jest kilka.

Brak odbijania światła

Mocno nasłonecznione pomieszczenia stanowią duży problem aranżacyjny, który dotyczy zwłaszcza wyboru podłogi. Pasjonaci naturalnych podłóg chętnie inwestują w parkiety lub deski warstwowe wykończone lakierem na wysoki połysk jednocześnie rezygnując z żaluzji, rolet lub chociażby zasłon. Takie działanie powoduje dyskomfort w postaci odbijania światła słonecznego. Choć zapewne dla niektórych to akut, faktem jest że w dłuższej perspektywie czasu taki stan rzeczy może utrudnić korzystanie z pomieszczenia, czyniąc je mniej komfortowy. Przy lakierze matowym (np. przy desce Kährs Hampshire) takiego problemu nie ma.

1a

Zwiększenie funkcjonalności

Podłogi matowe świetnie nadają się do pomieszczeń reprezentacyjnych. Zastosowanie lakieru matowego pozwala zniwelować wszystkie niedoróbki, które mogą wynikać z niedoskonałości deski lub błędów montażowych. Lakier matowy lepiej „kryje” wszelkiego rodzaju zarysowania czy przebarwienia. Dla osób, które chcą utrzymać podłogę w czystości deka taka jak Kährs Hampshire jest idealnym rozwiązaniem: praktycznym, trwałym i ciekawym aranżacyjnie.

Podkreślenie naturalności podłogi

Lakier matowy dużo lepiej podkreśli naturalny charakter podłogi. Dzięki temu przez wiele lat będziemy mogli podziwiać piękno deski: jej kolorystykę, usłojenie, sęki. Co ważne wszystkie te zalety będą doskonale widoczne nawet przy dużym nasłonecznieniu lub silnym górnym i bocznym świetle. Matowość podłogi powoduje również, że jest ona miła, przytulna, ciepła – po prostu komfortowa dla użytkownika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane