Dlaczego dębowe podłogi rustykalne cieszą się popularnością?

Dlaczego dębowe podłogi rustykalne cieszą się popularnością?

Podłogi postarzane są ciekawym rozwiązaniem, z roku na rok zyskującym coraz większą popularność. Inwestorzy kładą je wszędzie tam, gdzie wymagana jest wysoka estetyka oraz komfort użytkowania. Również projektanci wnętrz doceniają ich walory estetyczne oraz bogate możliwości aranżacyjne.

Podłoga rustykalna to klasyka sama w sobie. Idealnie sprawdza się w klasycznych wnętrzach, gdzie zamontowany jest kominek, odpowiednie oświetlenie, a także występują np. meble kolonialne. Właściciele mieszkań w starych kamieniczkach, a także dworków czy klasycznych apartamentów i loftów chętnie widzą tego typu deski dębowe we wszystkich pomieszczeniach. Dzięki odpowiedniemu procesowi starzenia, zastosowaniu ciekawej chemii parkieciarskiej oraz często ręcznej metody wykończenia deski sprawiają wrażenie nawet kilkusetletnich. Taki efekt robi wrażenie dla wszystkich. Przykładem są chociażby podłogi z kolekcji Kährs Artisan: Saw Brown, Earth czy Concrete, a także parkiet Hajnówka.

Coś innego niż wszystko

Podłogi stylizowane zawdzięczają swój wygląd różnym metodom obróbki drewna. To wpływa na ich popularność. Warto tu wspomnieć oczywiście o takich zabiegach, jak: olejowanie, woskowanie, ługowanie, barwienie, szczotkowanie. Dzięki takim rozwiązaniom uwidoczniona jest struktura drewna, jego usłojenie – podkreśla to naturalność drewna oraz jego walory estetyczne.

Liczy się naturalność

Zarówno w podłogach z kolekcji Kährs Artisan, jak i podłóg dębowych olejowoskowanych marki Vip Parkiet liczy się naturalność. To warunek, który pozwoli zaaranżować wnętrza w sposób zgodny z oczekiwaniami klienta. Zwłaszcza podłogi dębowe, które oferujemy mogą mieć wygląd nawet 300-letnich. Widoczne mogą być wżery, sęki, usłojenie, mogą występować przebarwienia oraz szorstka, nieregularna struktura. To główny powód popularności podłóg rustykalnych.

Podłogi rustykalne są przeznaczone dla inwestorów ceniących różnorodność. Dopiero po ułożeniu całej powierzchni widać efekt, który często zapiera dech w piersiach. Różnorodność może objawiać się w każdej desce – co inwestorzy wprost kochają. Zachęcamy do odwiedzenia salonów Vip Parkiet i przekonania się o jakości tego typu podłóg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane