Kiedy warto wykończyć wnętrze podłogą ręcznie ozdabianą?

Kiedy warto wykończyć wnętrze podłogą ręcznie ozdabianą?

Dąb to symbol siły oraz jakości. Dzięki tym cechom jest wykorzystywany do produkcji podłóg. To właśnie na nim inspirują się producenci, tworząc swoje kolekcje. Dobrymi przykładami jest tu Kährs Artisan Collection. Marka Vip Parkiet również w swoim portfolio posiada podłogi, które idealnie wpisują się ten design. Mowa chociażby o Dąb Salem.

Podłoga zajmuje szczególne miejsce w każdym domu oraz mieszkaniu. Z racji faktu, że zajmuje największą powierzchnię oraz jest najbardziej widoczna decyduje o tym, jak dane pomieszczenie wygląda. Inwestorzy szukając więc rozwiązań, które z jednej strony będą oczywiście praktyczne i trwałe, a z drugiej niepowtarzalne. W styl niepowtarzalności wpisują się doskonale podłogi z kolekcji Kährs Artisan Collection, jak również te marki własnej Vip Parkiet. Na czym polega wyjątkowość tych podłóg?

Czym jest podłoga ręcznie wykańczana?

Podłogi ręcznie wykańczane obejmują głównie te dębowe o charakterystycznym, rustykalnym charakterze. Można je określić mianem „powrotu do natury”, gdyż ich główną rolą jest nie tylko dekoracja wnętrz, ale również podkreślenie naturalnego charakteru drewna. W celu osiągnięcia 100% naturalności drewna stosuje się szereg zabiegów, które sprawiają, że deska znacząco różni się chociażby od paneli podłogowych, które przeważnie są tradycyjnie gładkie. Do tych zabiegów należą przede wszystkim: szczotkowanie, heblowanie, ryflowanie czy barwienie. Nie bez znaczenia jest również stosowanie odpowiedniej chemii parkieciarskiej, która nadaje ostateczny wygląd.

8a

Kiedy położyć podłogę ręcznie wykańczaną?

Podłogi z kolekcji Kährs Artisan Collection, a także podłogi Vip Parkiet: Dąb Salem, Dąb Rustic, Dąb Sacramento możemy położyć wszędzie tam, gdzie zależy nam na wyjątkowości podłóg, prestiżu wnętrza, jego harmonii, cieple, a także oryginalności. Jeżeli szukamy alternatywy dla tego, co znajduje się przeważnie na sklepowych półkach te właśnie rodzaje podłóg będą idealnym rozwiązaniem. Warto oczywiście odwiedzić salon sprzedaży, aby przekonać się na własne oczy o wyjątkowości tego rodzaju desek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane