Podłoga typu Parkiet Dąb – cena i walory

Podłoga typu Parkiet Dąb – cena i walory

Parkiet dębowy to idealne rozwiązanie zarówno do mniejszych, jak i większych wnętrz: domów, mieszkań, apartamentowców. Inwestorzy chętnie wykorzystują go także w pomieszczeniach biurowych. Parkiety typu Dąb Santa Fe, Rustic, Cottage czy Dąb Wędzony nadają wnętrzom niepowtarzalnego, ponadczasowego wyglądu. Dąb to jeden z najpiękniejszych i najbardziej rozpowszechnionych gatunków drewna, które się wykorzystuje do produkcji podłóg. Cena za dąb może być różna w zależności od pochodzenia materiału.

Parkiet dębowy – jaka cena za m2?

Cena za parkiet dębowy może być różnorodna. Przed dokonaniem ostatecznego zakupu warto odwiedzić kilka punktów sprzedaży, porównać ceny oraz zapytać o montaż. Cena za m2 parkietu dębowego jest uzależniona od rodzaju drewna dębowego. Im bardziej drewno egzotyczne i trudniej dostępne, tym cena za m2 będzie większa. Cena dobrej klasy podłogi dębowej zaczyna się od około 100 złotych za metr kwadratowy. Należy unikać przesadnie tanich podłóg, gdyż mogą się one charakteryzować brakiem odpowiednich parametrów izolacyjnych oraz być wykonane z drewna gorszej klasy. Cena za parkiet dąb – w przypadku sklepów internetowych może zawierać również usługę montażu, dlatego koniecznie trzeba dopytać obsługę.

Dąb – cena i jakość

Decydując się na podłogę dębową pamiętajmy, że jest to drewno ponadczasowe i uniwersalne, twarde, odporne na uginanie, odkształcenia oraz uszkodzenia, które mogą wynikać z codziennego użytkowania. Dąb charakteryzuje się więc trwałością, tak ważną w przypadku podłóg drewnianych. Argumentem, który przemawia za nawet wyższą ceną parkietu dębowego za m2 jest także dowolność aranżacyjna. Różnorodność wzorów, bogata gama kolorystyczna, różnorodność kształtu sęków i występowania przebarwień sprawiają, że podłoga ta idealnie pasuje do wszelkiego rodzaju mebli, oświetlenia, kolorystyki ścian oraz pozostałych dodatków. Dobrej jakości podłoga drewniana pochodzenia dębowego zupełnie odmieni wnętrze pomieszczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane