Dąb Montana i Nebraska – podłogi olejowoskowane, szczotkowane

Dąb Montana i Nebraska – podłogi olejowoskowane, szczotkowane

Drewniane podłogi rustykalne to świetne rozwiązanie pozwalające na ciekawą aranżację wnętrz. Marka Vip Parkiet proponuje dwa rodzaje desek, które cieszą się szczególnym zainteresowaniem osób wykańczających domy i mieszkania. Chodzi o Dąb Montana oraz Dąb Nebraska.

Podłoga drewniana jest produktem, który ma zasadniczy wpływ na wygląd pomieszczeń. Dobrze dobrana jakościowo i kolorystycznie podłoga nada wnętrzom unikatowego wyglądu, sprawi, że będziemy się w nich czuli komfortowo. Ciekawym rozwiązaniem są podłogi rustykalne – nawiązujące do przeszłości oraz podkreślające naturalny charakter drewna. Rustykalizm drewna objawia się między innymi wyeksponowaniem bieli, a także podkreśleniem usłojenia.

Dąb Montana – elegancka podłoga z drewna litego

Lite drewno to wspaniały materiał na podłogę. Deska wykonana z jednego kawałka drewna jest wyjątkowo solidna oraz można ją poddawać różnego rodzaju obróbce, między innymi szczotkowaniu. Tego typu podłoga wprowadza do wnętrza atmosferę luksusu i jest rozwiązaniem dla osób ceniących jakość podłóg oraz ich wytrzymałość. Dąb Montana dostępny jest w następujących wymiarach desek:
21 x 100 x 600-2000 mm., 21 x 120 x 600-2000 mm., 21 x 150 x 600-2000 mm., 21 x 195 x 600-2000 mm. i jest montowany do posadzki metodą klejenia. Deska wykończona jest bezbarwnym olejowoskiem, co wzmacnia jej naturalny wygląd. Charakterystyczna jest dynamiczna, żywa kolorystyka oraz widoczne sęki i usłojenie.

4

Dąb Nebraska – podłoga wykończona olejowoskiem barwionym

Alternatywą dla ciemnych podłóg rustykalnych jest Dąb Nebraska. Jest to podłoga z drewna litego, pokryta barwionym olejowoskiem, który podkreśla wyjątkowy charakter drewna. Olejowosk nadaje desce piękną, rustykalną biel, która ma świetne właściwości aranżacyjne. Niebanalny wygląd podłogi zawdzięczany jest również zabiegowi szczotkowania (mechaniczne usunięcie wszystkich miękkich elementów wierzchniej warstwy drewna). Dzięki temu faktura deski jest bardzo niejednolita: uwidocznione zostają sęki oraz wyeksponowane mocne usłojenie. Deski dostępne są w wymiarach: 21 x 100 x 600-2000 mm., 21 x 120 x 600-2000 mm., 21 x 150 x 600-2000 mm., 21 x 195 x 600-2000 mm,.

4a

Olejowoskowane podłogi szczotkowane po ułożeniu dają powierzchnię w pełni naturalną, z wyraźnie wyczuwalną strukturą. Pasują do wnętrz rustykalnych, skandynawskich czy typu vintage.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane