Czy Dąb Oregon pasuje do nasłonecznionego pomieszczenia?

Czy Dąb Oregon pasuje do nasłonecznionego pomieszczenia?

Urządzanie wnętrz to niełatwa sztuka. Trzeba mieć na uwadze wiele aspektów, w tym dopasowanie do siebie kolorystyki wszystkich jego elementów. Ściany, podłogi, meble, dodatki – wszystko powinno się ze sobą harmonizować tworząc wspólną całość. Podłoga – z racji wielkości zajmuje w tej układance szczególne znaczenie.

Podłoga we wnętrzach zajmuje wyjątkowe miejsce. To właśnie na nią zwracamy największą uwagę, to ona również w głównej mierze decyduje o charakterze pomieszczenia. Nie ważne czy pomieszczenie ma charakter mieszkalny, użytkowy czy biurowy – dobrze dobrana i odpowiednio ułożona podłoga gwarantuje funkcjonalność wnętrza. Dąb Oregon – czyli deska z drewna litego to jedno z ciekawych rozwiązań, jakie swoim klientom proponuje Vip Parkiet. Czy ciemna podłoga pasuje do jasnego, często nasłonecznionego pomieszczenia? Jak najbardziej.

Ciemny kolor nie taki straszny

Inwestorzy, często niepotrzebnie boją się ciemnych podłóg. Dąb Oregon jest ciemną deską, ale w stosunkowo łagodnej formie. Dzięki temu w prosty sposób, wykorzystując tradycyjne środki czystości możemy zawsze mieć podłogę zadbaną. Wykończenie deski olejowoskiem barwionym oraz zastosowanie procesu szczotkowania sprawiły, że wygląd jest całkowicie naturalny, a to również wpływa na harmonię całego wnętrza. Ciemniejsza podłoga może być z powodzeniem wykorzystana w jaśniejszym pomieszczeniu na zasadzie kontrastu (jasne meble, jasna kolorystyka ścian, mocniejsze oświetlenie). Zastosowanie kontrastu w aranżacji pomieszczenia pozwala zachować różnorodność wnętrza i nie czyni go monotonnym.

Dąb Oregon – sto procent naturalności

Przy wyborze podłogi często kierujemy się przede wszystkim jej wyglądem – staramy się unikać rozwiązań, które sprawiają kłopoty już na etapie montażu. Dziwaczna kolorystyka desek, jednolita bezbarwna powierzchnia czy niedopasowane wykończenie na pewno nie sprawią, że w salonie lub sypialni będziemy przebywać chętnie. Dąb Oregon jest zupełnie innym rozwiązaniem – ciepła kolorystyka, zachowany rysunek słoi, eleganckie sęki, a także mieszanie się czerni, bieli oraz odcieni brązu tworzą niepowtarzalną, naturalną całość – w sam raz do jasnego pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane