5 powodów, aby położyć dąb postarzany w salonie

5 powodów, aby położyć dąb postarzany w salonie

Podłogi postarzane robią prawdziwą furorę wśród inwestorów. Nie ma w tym nic dziwnego – deski stylizowane na te z minionych lat są ciekawą alternatywą dla wykładzin lub płytek ceramicznych. Podłoga w stylu „dąb postarzany” potrafi nadać pomieszczeniu niepowtarzalnego wyglądu.

Czym tak naprawdę są podłogi postarzane? To deski, które dzięki zastosowaniu specjalnego procesu produkcji oraz różnorodnych zabiegów np. heblowania, szczotkowania czy barwienia mają wygląd imitujący podłogę starodawną. Dlaczego warto we własnym salonie położyć podłogę w stylu „dąb postarzany”?

1. Jest ciekawsza niż wykładzina i płytki

Wyglądem dąb postarzany odbiega od reszty podłóg – dzięki temu inwestor ma możliwość wykorzystania rozwiązania, które w ciekawy sposób pozwoli zaaranżować pomieszczenie. Płytki ceramiczne (zwłaszcza gres), a także wykładziny są materiałami standardowymi, natomiast podłoga stylizowana – rozwiązaniem indywidualnym, spełniającym często specyficzne zapotrzebowanie osoby zamawiającej.

2. Ma uniwersalny charakter …

Dąb postarzany, np. z kolekcji podłóg olejowoskowanych ma duże możliwości aranżacyjne. Mnogość barw, mieszanie się ze sobą często przeciwstawnych kolorów sprawia, że deska na niepowtarzalny wygląd. Każda deska jest inna, co w efekcie daje często zapierający dech w piersiach efekt.

3. … i naturalny wygląd

Podłoga stylizowana, np. Dąb Trenton musi być naturalna. Dzięki temu w salonie (lub innym pomieszczeniu) będziemy się czuć komfortowo. Ciepła kolorystyka deski, bezbarwny olejowosk sprawiają, że podłoga jest miła dla oka oraz ciała.

4. Robi wrażenie

Dąb postarzany pięknie wygląda. Deska prezentuje się dostojnie w mniejszych i większych pomieszczeniach, przy każdego rodzaju świetle, doskonale współgra z kominkiem i dekoracyjnymi kamieniami, które montowane są na ścianach. Podłoga retro jest rozwiązaniem dla osób, które szukają czegoś niebanalnego i ponadczasowego.

5. Jest trwała

Trwałość podłogi to podstawowa rzecz. Dąb jest gatunkiem drewna, które idealnie nadaje się do produkcji desek. Zastosowanie np. w desce Dąb Trenton olejowosku nie tylko uwidoczniło naturalny charakter drewna, ale również zabezpieczyło je przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz zabrudzeniami. Podłoga postarzana, choć często wygląda na wyeksploatowaną jest w rzeczywistości bardzo trwała.

grudzien_2a

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane