Biopodłoga PURLINE, czyli podłoga ekologiczna pełna zalet

Biopodłoga PURLINE, czyli podłoga ekologiczna pełna zalet

Wybierając materiały wykończeniowe do firmy lub domu, stawiamy na produkty przyjazne naturze. Jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, że ekologiczne rozwiązania we wnętrzach mieszkań, biur sklepów czy placówek oświatowych są trwalsze oraz bezpieczniejsze od innych. Doskonałym tego przykładem są wytwarzane na bazie ecuranu pokrycia podłogowe.

Drewniane podłogi wiodły do tej pory prym wśród najbardziej ekologicznych produktów wykończeniowych. I choć zostały wykonane z naturalnego materiału, to sam proces ich produkcji może poważnie zaszkodzić środowisku naturalnemu. Znacznie lepszym rozwiązaniem są nowoczesne i ekologiczne pokrycia podłogowe z ecuranu, specjalnego kompozytu otrzymywanego w 100% z naturalnych i odnawialnych surowców, w tym oleju rycynowego i rzepakowego oraz wypełniacza w postaci kredy. Niepodważalną zaletą ecuranu jest to, że nie zawiera groźnych dla środowiska i naszego zdrowia produktów ropopochodnych, plastyfikatorów, rozpuszczalników i chloru.

Ekologiczna podłoga dla komfortu i bezpieczeństwa

Panele podłogowe i wykładziny PURLINE wykonane z ecuranu idealnie nadają się do tzw. wrażliwych pomieszczeń, jak np. wnętrza mieszkań, domy seniora, żłobki, przedszkola, placówki medyczne, bo produkt ten łatwo utrzymać w czystości, nie wydziela zapachu i łatwiej go później zutylizować. Nie bez znaczenia jest też to, że antypoślizgowa powierzchnia biopodłóg zmniejsza ryzyko upadku, za co szczególnie wdzięczne będą nasze stawy.

Trwałość w parze z estetyką

Czy zastosowanie ekologicznych surowców może iść w parze z trwałością i komfortem użytkowania podłóg? Naturalnie! Ecuran sprosta i tym wymaganiom. Jest odporny na obciążenia, promieniowanie UV i zarysowania. Klasy użyteczności (23/34/43 i 23/33/42) biopodłóg PURLINE gwarantują, że panele i wykładziny podłogowe z ecuranu doskonale sprawdzą się w często uczęszczanych pomieszczeniach publicznych, przemysłowych oraz w mieszkaniach.

Podłogi ekologiczne z certyfikatami bezpieczeństwa

PURLINE to pokrycia podłogowe posiadające szereg certyfikatów gwarantujących neutralność biologiczną dla środowiska naturalnego. Panele i wykładziny wykonane z ecuranu, po zakończeniu ich eksploatacji, nie wymagają specjalnego systemu utylizacji. Surowce naturalne, z których zostały wyprodukowane, ulegają biodegradacji.

https://www.wineo-polska.pl/asortyment/biopodloga-purline

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane