Panele podłogowe z V-fugą

Panele podłogowe z V-fugą

Przy wyborze paneli podłogowych najczęściej decydujemy się na nowoczesne produkty przypominające naturalne drewno. Dlaczego? Bo panele imitujące deski mają charakterystyczny rysunek słojów, kolor, a nawet strukturę. Niektórzy producenci postanowili zadbać o jeszcze jeden istotny szczegół, który sprawia, że trudno odróżnić je od drewnianych powierzchni.

V-fuga – rozwiązanie bliskie naturze

Choć dla niektórych termin v-fuga brzmi obco, warto podkreślić, że nie jest niczym nowym. To rozwiązanie jest chętnie i często stosowane w tzw. wykończeniówce i polega na wyfrezowaniu boków paneli, by po ich ułożeniu pomiędzy poszczególnymi elementami pojawiła się wąska przestrzeń w kształcie litery V. Dzięki temu podłoga nie przypomina gładkiej płaszczyzny, lecz swą fakturą imituje naturę. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcieliby, aby ich panele wyglądały np. jak deski z tartaku. Chcemy uzyskać różny efekt wizualny powierzchni? Nic prostszego! Jeżeli panele mają frezowane wszystkie cztery krawędzie (tzw. czterostronna v-fuga), otrzymamy imitację podłogi ułożonej z krótkich desek. Doskonałym przykładem są panele laminowane z kolekcji wineo 500. Jeśli żłobienie zastosowano z obu stron, na dłuższych bokach, podłoga wygląda tak, jakby została ułożona z desek o dłuższym formacie.

Jeżeli panele mają frezowane wszystkie cztery krawędzie (tzw. czterostronna v-fuga), otrzymamy imitację podłogi ułożonej z krótkich desek.

Jeśli żłobienie zastosowano z obu stron, na dłuższych bokach, podłoga wygląda tak, jakby została ułożona z desek o dłuższym formacie.

Podłoga z V-Fugą wytrzymała i łatwa w czyszczeniu

Panele podłogowe z v-fugą mają wielu zwolenników, ale nie zawsze wśród inwestorów, którzy twierdzą, że rozwiązanie to nie jest zbyt wytrzymałe, a w rowkach frezowanych krawędzi może gromadzić się trudny do usunięcia brud. Ich obawy są jednak bezzasadne. V-fuga w żaden sposób nie wpływa na obniżenie trwałości paneli. Informacja o klasie ścieralności i użyteczności podana przez producenta odnosi się do całego produktu. Frezowane krawędzie paneli laminowanych z kolekcji Rock’n’Go są dodatkowo lakierowane i specjalnie zaimpregnowane, a tym samym zabezpieczone przed wilgocią. Tak wykonana podłoga idealnie sprawdzi się tam, gdzie panuje duża wilgoć, jak np.
w łazience czy kuchni. A co z utrzymaniem powierzchni w czystości? Rowki wykończone v-fugą nie wymagają specjalistycznej ani pracochłonnej pielęgnacji. Wystarczy je jedynie odkurzyć i umyć odpowiednim środkiem do czyszczenia paneli podłogowych. Zajmuje to dosłownie kilka chwil, by pozbyć się wszelkich zabrudzeń. I to bez użycia szczoteczki do zębów czy urządzenia z parą wodną.

Podłogi z V-fugą wyglądają efektownie, a zarazem są łatwe w utrzymaniu w czystości. Takie wykończenie sprawdzi się zarówno w panelach laminowanych, jak również w najnowszych biopodłogach PURLINE z kolekcji wineo 1200, gdzie elastyczna powierzchnia idealnie odwzorowuje drewniane deski, przez co wygląda niezwykle autentycznie. Czterostronną v-fugę mają podłogi w każdym z dostępnych wariantów: i te do montażu na klej czy na click, i te w wersji Multi-Layer.

Podłogi z V-fugą wyglądają efektownie, a zarazem są łatwe w utrzymaniu w czystości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane