Kiedy zamówić podłogę drewnianą?

Kiedy zamówić podłogę drewnianą?

Dobrze dobrana i umiejętnie położona podłoga potrafi całkowicie odmienić charakter salonu, sypialni, kuchni czy pokoju gościnnego. Jej wybór powinien być przemyślany, a montaż zgodny z prawidłami sztuki budowlanej. Co ważne – montaż podłogi powinien być przeprowadzony w odpowiednim momencie.

Większość inwestorów zastanawia się, który moment jest najlepszy na zakup podłogi. Niekiedy jest ona kupowana na końcu prac wykończeniowych, co powoduje różnego rodzaju problemy, np. uszkodzenia ścian, konieczność łatania ubytków, ponowne malowanie. O wyborze podłogi warto myśleć na samym początku, a jej montaż przeprowadzić tuż po zakończeniu wszystkich „mokrych” prac: wylewek, tynków, pierwszego malowania. Zaoszczędzony czas możemy poświęcić na sprawdzenie Parkiet Line opinie, a także odwiedzenie salonów Vip Parkiet.

Po ostatecznym malowaniu?

Nie. To jeden z podstawowych błędów, który może doprowadzić do konieczności dalszego malowania i reperowania ścian. W tracie układania np. parkietu z drewna litego, jego docinania, cyklinowania i lakierowania można zabrudzić ściany oraz sufity, uszkodzić ściany. W przypadku pomieszczeń pomalowanych drogimi farbami kolejne malowanie związane jest z dalszymi wydatkami. Zabrudzenia na białym suficie dodatkowo trudniej usunąć.

Po montażu drzwi?

Nie. Montaż podłogi warto wykonać przed montażem drzwi wewnętrznych. Pozwoli do na dokładną obróbkę drzwi oraz brak powstawiania nieestetycznych szpar. Podłoga z Parkiet Line opinie lub Vip Parkiet będzie się prezentować o wiele lepiej.

Po zakończeniu „mokrych” i „brudnych” prac?

Tak. Montaż podłogi powinien być wykonany po zakończeniu takich prac, jak:

– montaż instalacji,
– tynki,
– gipsowanie ścian,
– montaż konstrukcji z płyt g-k,
– montaż płytek podłogowych.

Oszczędność czasu

Zakończywszy wszystkie niezbędne prace będziemy mieli czas odwiedzić salon podłóg i wybrać dla siebie odpowiednią deskę. Parkiet Line opinie – pozwoli nam zrealizować marzenie o idealnym salonie, sypialni lub miejscu pracy.

Parkiety i podłogi drewniane