Parkiet laminowany – 5 zalet montażu

Parkiet laminowany – 5 zalet montażu

Podłogi laminowane to idealne rozwiązanie dla inwestorów szukających wygody. Panele laminowane, bo o nich mowa potrafią dzięki swojemu wyglądowi całkowicie odmienić wnętrze domu, mieszkania, gabinetu czy innego miejsca pracy. Ich montaż nie jest długi, a pielęgnacji skomplikowana. Jakie są zalety montażu?

Długotrwały remont czy wykańczanie wnętrza potrafi skutecznie utrudnić życie. Dlatego właśnie warto szukać rozwiązań, które pozwolą na to, aby zachować estetykę, zdobić wnętrze, ale jednocześnie nie tracić dużo czasu na montaż. To samo dotyczy podłóg drewnianych – parkietów litych, warstwowych czy laminowanych. Warto zwrócić uwagę, że parkiet laminowany jako jedenz niewielu nie wymaga do ułożenia specjalistycznych narzędzi.

1. Prosty montaż

Parkiet laminowany jest łatwy w ułożeniu, można go przeprowadzić nawet samemu. Samodzielny montaż nie jest możliwy w przypadku desek litych czy trójwarstwowych. Metoda klejenia parkietu wymaga zastosowania odpowiedniej chemii oraz pracy zgodnej z technologią.

2. Łatwa pielęgnacja

Parkiet laminowany prosto pielęgnować. Wystarczy dbać o to, aby na podłodze nie zalegały rzeczy, które mogą doprowadzić do porysowania desek, a tym samym ich trwałego uszkodzenia. Warto wiec często odkurzać oraz stosować wilgotne mopy oraz adekwatne środki czystości.

3. Kolorystyka

Parkiet laminowany to bogactwo kolorów. Warto tu zwrócić uwagę chociażby na kolekcję paneli laminowanych dostępną w salonach sprzedaży Vip Parkiet. Różnorodność kolorystyczna pozwoli na ciekawą, przemyślaną aranżację zarówno nowoczesnego apartamentu, jak i mieszkania w stylu angielskim.

4. Wzornictwo

Wzornictwo to również mocna strona parkietów laminowanych. Różne rodzaje desek, różne zestawienie dekorów oraz kolorów sprawiają, że nawet największe pomieszczenie nie jest monotonne. Może otaczać nas podłoga gustowna, choć nie z drewna litego.

5. Uniwersalność

Nie ważne czy aranżujesz salon z kominkiem czy romantyczną sypialnię – parkiet laminowany jest dobrym rozwiązaniem. Wystarczy połączyć ze sobą wzory, kolory, światło, meble i dodatki. Efekt na pewno będzie satysfakcjonujący.

Parkiety i podłogi drewniane