Czy parkiet matowy jest podłogą praktyczną?

Czy parkiet matowy jest podłogą praktyczną?

Parkiet wykończony lakierem matowym mają wiele zalet, które przemawiają za jego właśnie wyborem. Brak odbijania słońca, dobra prezencja w pomieszczeniach mocno oświetlonych czy łatwość sprzątania – to tylko niektóre z nich. Warto bliżej poznać zalety podłogi matowej.

Wybór sposobu wykończenia deski jest tak samo ważny, jak wybór rodzaju parkietu, kolorystyki czy firmy, która ma podłogę układać. Parkiet może być prawdziwą ozdobą mieszkania czy domu pod warunkiem rozsądnego wyboru materiału oraz sposobu wykończenia. Parkiet matowy jest rozwiązaniem bezpieczniejszym i bardziej efektownym, pozwalającym na swobodny dobór kolorystyki ścian, rodzaju mebli czy dodatków.

Do jakiego pomieszczenia parkiet matowy?

Parkiet matowy znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie zależy nam na podkreśleniu naturalności drewna. Lakier matowy zdecydowanie się do tego nadaje. Jeżeli w domu lub mieszkaniu jest dużo okien, wnętrza są mocno nasłonecznione, pomieszczenia mają dużą powierzchnię, jest w nich mało mebli i nie planujemy ułożenia dużej ilości dywanów – parkiet matowy będzie idealnym rozwiązaniem. Brak odbijania światła zagwarantuje komfort użytkowania pomieszczenia. Parkiety matowe to także praktyczne rozwiązanie również do biur oraz wnętrz gabinetowych.

Podkreślony charakter drewna

Lakier połyskujący sprawia, że parkiet często wygląda sztucznie. Szczególnie widoczne jest to przy pakietach pałacowych, jodełce francuskiej lub pakietach posiadających ozdobne dekory. Lakier matowy świetnie konserwuje parkiet, czyni go bardziej odporny na zarysowania, a jednoczenie podkreśla to, co w drewnie najpiękniejsze: kolor, usłojenie, wżery, przebarwienia. Jest to szczególnie ważne, gdy decydujemy się na zakup parkietu z drewna litego, np. dębowego lub drewna egzotycznego. Zdecydowanie się na wybór lakieru połyskującego mogłoby zniweczyć efekt pięknej podłogi. Parkiet matowy pozwoli uzyskać efekt, o jakim myślimy.

Parkiety i podłogi drewniane