Zalety podłogi szczotkowanej na przykładzie Dąb Rustic

Zalety podłogi szczotkowanej na przykładzie Dąb Rustic

Naturalna podłoga z drewna litego do klasyka, po którą chętnie sięgają inwestorzy indywidualni oraz biznesowi. Chcąc w ciekawy i oryginalny sposób zaaranżować wnętrza stawiają na rozwiązania eleganckie, zwiększające prestiż pomieszczeń. Dąb Rustic, który oferuje marka Vip Parkiet jest tego doskonałym przykładem.

Podłoga z drewna litego, jak sama nazwa wskazuje zbudowana jest z jednego kawałka drewna, poddanego różnego rodzaju obróbce. Najchętniej wybieranym rodzajem drewna jest oczywiście dąb – głównie ze względu na swoje niepowtarzalne właściwości mechaniczne. Podłoga z drewna litego może mieć najróżniejsze wykończenie i różnorodną kolorystykę – od niezwykle jasnej (np. podłoga bielona), poprzez naturalną (Dąb Rustic), a skończywszy na podłogach postarzanych, dymionych, ciemnych. Bardzo dużo zależy również od wyboru rodzaju wykończenia.

Naturalność dzięki szczotkowaniu i heblowaniu

Deska Dąb Rustic jest przeznaczona dla tych, którzy rozumieją piękno drewna, które jest wykorzystywane do produkcji podłóg. Układając tego rodzaju deskę w salonie, sypialni, gabinecie czy pomieszczeniu biurowym możemy być pewni, że dzięki niej wnętrze będzie pełniejsze, przytulniejsze, bardziej komfortowe w użytkowaniu. Dąb Rustic jest deską ręcznie heblowaną oraz poddaną procesowi szczotkowania. Dzięki tym dwóm zabiegom powierzchnia deski jest piękna i ma niepowtarzalny wygląd, na który składają się: różnorodna kolorystyka, duże sęki, często pojawiające się przebarwienia, a także ciekawy mix bieli oraz czerni. Naturalność podłogi podkreśla wykończenie bezbarwnym olejowoskiem.

Solidność podłogi szczotkowanej

Dzięki procesowi szczotkowania Dąb Rustic jest nie tylko piękny i naturalny, ale również wytrzymały. Powierzchnia, która została wyszczotkowana jest bardziej odporna na wszelkiego typu uszkodzenia mechaniczne, zarysowania, a także innego rodzaju uszkodzenia, które są wynikiem użytkowania podłogi. Powierzchnia deski jest wtedy również bardziej antypoślizgowa, co w znaczny sposób zwiększa bezpieczeństwo użytkownika. Naniesienie dobrej klasy olejowosku dodatkowo zabezpiecza deskę. Wszystko to sprawia, że inwestycja w Dąb Rustic jest opłacalna oraz w stu procentach słuszna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane