Zalety gotowych desek podłogowych

Zalety gotowych desek podłogowych

Szukając produktu, który ma się znaleźć na naszych podłogach, natrafić możemy na gotowe deski podłogowe, czyli takie, których powierzchnia została wykończona przez producenta. Otrzymujemy je jako elementy gotowe do montażu i nie wymagające zabezpieczania przy pomocy lakieru lub oleju. Gotowe deski podłogowe dostępne są w wersji litej oraz warstwowej. Jakie są ich główne zalety?

Pierwsza z nich to możliwość szybkiego montażu i użytkowania podłogi od razu po zakończeniu prac, bez konieczności sezonowania. Tego typu deski nie wymagają szlifowania, w związku z czym nie musimy ponosić dodatkowych kosztów związanych z wynajęciem specjalistów świadczących tego typu usługi. Gotowych nie desek nie trzeba również olejować lub lakierować, jako że są już pokryte warstwą jednego z wspomnianych środków.

Łatwy jest zarówno ich montaż, jak i wymiana uszkodzonych elementów na nowe bez szkody dla całościowego wyglądu podłogi – w dalszym ciągu pozostaje ona jednolita i nie ma tutaj konieczności szlifowania oraz ponownego lakierowania jej powierzchni, jak ma to miejsce w przypadku renowacji produktów z surowego drewna. Gotowe deski mogą zostać poddane cyklinowaniu i odnowieniu przy pomocy lakieru albo oleju.

Kolejna z ich zalet to fakt, że są one fabrycznie pokrywane olejem albo lakierem, co ma wpływ na jakość powłoki. Preparat jest tutaj nakładany w optymalnych warunkach, bez ryzyka osiadania zanieczyszczeń na jego powierzchni, o co może być trudno w warunkach domowych. Co więcej, jego powłoka jest już w pełni utwardzona i nie emituje szkodliwych substancji.

Zaopatrując się w gotowe deski podłogowe zyskujemy pewność, że będą one prezentowały się dokładnie tak samo jak w dniu, kiedy oglądaliśmy je w sklepie. Jeżeli mieszkamy w Warszawie i szukamy wysokiej jakości desek podłogowych, warto zapoznać się z ofertą Vip Parkiet.

Parkiety i podłogi drewniane