Wykończenie podłogi w kolorze orzecha

Wykończenie podłogi w kolorze orzecha

Drewno orzechowe to jedno z ciekawszych rozwiązań w dekoratorstwie podłóg. Orzech europejski jest drewnem o bardzo zróżnicowanej kolorystyce i bardzo charakterystycznym wyglądzie. Dzięki temu nadaje wnętrzom różnorodności i czyni je przyjemniejszymi.

Nikt z nas nie lubi we wnętrzach monotonii oraz rozwiązań, które mają wszyscy. Poszukiwanie oryginalności, którą można bez problemu połączyć z funkcjonalnością stała się w ostatnich czasach prawdziwym hobby inwestorów. Osoby, które chcą mieć coś innego niż parkiet dębowy, pragnące rozwiązań tańszych ale dobrych jakościowo decydują się chociażby na wybór paneli laminowanych, imitujących drewno orzechowe. Przykładem są tu chociażby panel laminowany Orzech Francuski i Orzech Classic.

Kilka słów o orzechu

Niewiele osób jest świadomych faktu, że drewno orzechowe jest wykorzystywane do produkcji podłóg. Trudno jest znaleźć drewno, które ma tak dużą różnorodność kolorystyczną i może być poddane różnorodnej obróbce. Można zaryzykować stwierdzenie, że żadna deska nie jest taka sama pod względem koloru, dekorów czy usłojenia. To czyni deski wykonane z tego właśnie materiału zupełnie wyjątkowymi. Orzech możne być układany w postaci deski litej lub np. paneli laminowanych (orzech francuski).

Panele laminowane w kolorze orzecha

Panele laminowane to dobry sposób na to, aby wykończyć wnętrza ładnie oraz w rozsądnej cenie. Wielu inwestorów chwali sobie to rozwiązanie, a panele stale zyskują na popularności. Panel Orzech Francuski doskonale imituje drewno, zachowuje jego naturalny wygląd, kolorystykę i strukturę. Taka autentyczna powierzchnia nie sprawia kłopotów podczas montażu oraz późniejszego użytkowania podłogi.

Zaletą paneli laminowanych w Orzech Francuski tym właśnie kolorze jest także uniwersalność aranżacyjna. Występowanie tak popularnych kolorów, jak brąz czy beż pozwala bez kłopotu dobrać kolor farby, rodzaj mebli. Panele godnie prezentują się przy górnym i bocznym świetle, zarówno w ciemnych, jak i nasłonecznionych pomieszczeniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Parkiety i podłogi drewniane